Z defibrylatorem bezpieczniej

Stowarzyszenie Otwarte Serca świętuje

W ostatnią sobotę czerwca odbyło się spotkanie integracyjne lokalnej społeczności Łubiany z okazji 2 rocznicy powstania Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Sprawnej Inaczej „Otwarte Serca”. Podczas spotkania wszystkim przybyłym uczestnikom zaprezentowano pokaz pierwszej pomocy przy użyciu defibrylatora LIFEPAK 1000.

Podejmowanie działań ratujących ludzkie życie jest jednym z ważniejszych elementów każdego człowieka. Gdy dochodzi do zatrzymania akcji serca, oprócz umiejętności wykonania pierwszej pomocy przedlekarskiej, potrzebny jest też wspomagający specjalistyczny sprzęt – mówi organizator szkolenia Marek Płoszyński z Internetowego Centrum Dystrybucji.

LIFEPAK 1000 – to zaawansowane technologicznie urządzenie, dzięki pancernej konstrukcji niezwykle odporne na trudne warunki zewnętrzne (wstrząsy, upadki, wilgotność). Może pracować w bardzo niskich temperaturach, nawet do -20° C. Defibrylator LIFEPAK 1000 jest pierwszym w którym zastosowano nowoczesną technologię cprMAX – wspomaga ona resuscytację krążeniowo-oddechową podczas prowadzenia akcji reanimacyjnej.

W sytuacji wymagającej użycia defibrylatora znajduje się rocznie ok. 40 tys. Polaków, niezależnie od stanu zdrowia i wieku. Osobę, której krążenie nagle ustało, może uratować tylko natychmiastowo przepuszczony przez serce impuls elektryczny, nie później niż do pięciu minut po zdarzeniu. Dlatego bardzo ważne jest, aby defibrylatory były dostępne w jak największej ilości miejsc publicznych, nie tylko w urzędach dużych miast, dworcach czy na lotniskach, ale też w małych gminach, ogólnie dostępne dla społeczności lokalnej – mówi Mieszko-Skoczylas z Physio-Control.

Pamiętajmy, że będąc świadkiem Nagłego Zatrzymania Krążenia o przeżyciu człowieka decydują sekundy. Szybka reakcja i wczesna defibrylacja zwiększają szanse na przeżycie nawet do 75%.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *