Wyroby dla amazonek po mastektomii. W co warto się zaopatrzyć?

Leczenie raka piersi dobierane jest indywidualnie, zależnie od stopnia zaawansowania dolegliwości. Wśród głównych metod stosowanych w terapii tego nowotworu znajdują się mastektomia, czyli usunięcie zmienionych tkanek, a także chemioterapia i radioterapia. W jakie wyroby warto się wtedy zaopatrzyć?

Wyroby uciskowe dla amazonek: biustonosze, pasy, rękawy

Po zabiegu mastektomii duże znaczenie ma zapobieganie bolesnym obrzękom limfatycznym, które tworzą się na skutek zastoju limfy, inaczej określanej jako chłonka.

Aby zapobiec zastojom, zaleca się stosować specjalny uciskowy biustonosz po operacji biustu, który chroni również ranę oraz poprawia komfort. Do biustonosza można również dodać pas uciskowy noszony nad biustem.

Dodatkowo zaleca się stosowanie rękawów uciskowych, które zapobiegają obrzękom limfatycznym w rękach. Również powodują one ucisk i pozwalają na prawidłowy przepływ chłonki.

Protezy piersi dla amazonek

Protezy piersi po zabiegu mastektomii dostępna na dlaamazonek.pl/46-protezy-piersi spełniają różnicowane funkcje. Zapewniają one dodatkowy komfort, pomagają w zrównoważeniu sylwetki i nadaniu jej symetrycznego wyglądu.

Przeznaczona specjalnie dla kobiety jak amazonka bielizna wyposażona jest w kieszonki, w których umieszcza się protezy piersi.

Bezpośrednio po zabiegu zaleca się używanie protez tymczasowych. Tego typu protezy wykonane są ze specjalnych włókien oraz mogą być również używane jako wypoczynkowe protezy piersi. Potem można przejść do stosowania protez silikonowych.

Peruki medyczne dla amazonek

Mastektomii często towarzyszy chemioterapia. Jednym ze skutków ubocznych tej metody leczenia jest wypadanie włosów.

Wiele kobiet po chemioterapii decyduje się na peruki medyczne, które pozwalają na poprawę wyglądu. Producenci peruk dla kobiet oferują je w różnych wersjach pod względem długości włosów, ich kolorystyki oraz sposobu wykończenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *