Wygląd zewnętrzny niezwykle ważny podczas rozmowy o pracę.

Idąc na rozmowę w sprawie pracy trzeba się solidnie przygotować pod względem merytorycznym, ale nie tylko, warto również przez chwilę popatrzeć na siebie w lustrze, posprawdzać odzież w szafie i zadziałać w kwestii poprawek, jeśli takowe są potrzebne.

Nasz wygląd zewnętrzny jest ważny, nie ma co ukrywać, dlatego konieczne jest dbanie o siebie w ujęciu kompleksowym. Nikt nie potraktuje nas poważnie, gdy zauważy podczas rozmowy o pracę braki w uzębieniu, tłuste włosy, brudne paznokcie czy wyczuje woń potu unoszącą się od nas na kilometr. Specjaliści od wizerunku zgodnie podkreślają, że nie wszyscy musimy znać się na mowie ciała, ale wszyscy powinni w równym stopniu dbać o higienę. A z tym jest różnie.

Całkowite minimum to czysty, wyprasowany strój, a do tego uczesane włosy, które nie pozostawiają wątpliwości, co do tego, kiedy były umyte. W kwestii dodatków obowiązuje minimalizm, a w kwestiach perfum stanowczy umiar. Co dalej? To, o czym wolimy nie myśleć, a więc stan uzębienia. Niestety wiele osób ma z tym ogromny problem. Brak 4 czy 5 może nie jest widoczny na pierwszy rzut oka, ale już przy uśmiechu tak, a w kontaktach sprzedawca – klient trudno o zachowanie ciągłej powagi bez ujawniania szczegółów jamy ustnej. Chcąc nie chcąc trzeba zadbać o zęby i o ich wygląd, bo to inwestycja w siebie, która szczególnie się opłaca. Gabinety stomatologiczne są na wyciągnięcie ręki, a mimo to jakoś omijamy je szerokim łukiem nawet wówczas, gdy jesteśmy w posiadaniu gotówki. To błąd. Zamiast kolejnej pary spodni może lepiej zafundować sobie przegląd uzębienia i naprawę widocznych ubytków.

Twarz to nasza wizytówka, dlatego należy dbać o nią w sposób wyjątkowy, co nie znaczy, że za duże pieniądze. Panie mogą stosować maseczki z zielonego ogórka, bądź miodu (wszystko zależy od typu cery), do tego warto, aby zrezygnowały z nadmiernego opalania się czy wizyt w solarium, bo to bardzo pogarsza kondycję cery. Okłady z parzonej herbaty pomogą na zmęczone oczy, a delikatny masaż twarzy opuszkami palców poprawi jędrność skóry. Panowie również nie powinni czuć się zwolnieni z obowiązku dbania o siebie, bo wygląd ich cery także dużo zdradza. Regularne golenie to trochę za mało, warto, aby pamiętali również o przycinaniu włosów w uszach oraz w nosie. Codzienny prysznic to zupełne minimum, dlatego warto, aby po porannej higienie skrapiali twarz i szyje wodą zapachową.

Zadbane paznokcie, odzież i buty, łącznie z gumowymi czy skórkowymi otokami, które najczęściej są kompletnie brudne. Wiele elementów składa się na właściwy wygląd osobisty i warto zdawać sobie z tego sprawę.

M-S-M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *