Witamy wiosnę – żegnamy tłuszczyk.

Czas na gruntowne porządki w szafie, na wymianę ciepłej odzieży na nieco lżejszą, ale, żeby mieć co pokazać, trzeba także zadbać o wygląd swojego ciała. Tłuszcz na biodrach, brzuchu i pośladkach należy pożegnać raz na zawsze.

Zwykle nie zdajemy sobie sprawy z tego, że zimą nieznacznie, ale jednak nabieramy ciała. Dwa czy trzy kilogramy mogą zostać przez nas pominięte, ale gdy zaczniemy mierzyć ciuchy wiosenno-letnie w lustrze zobaczymy, że zmiany jednak zaszły. Wystający brzuch, większy obwód bioder i pośladki, które zaczęły żyć swoim życiem – tak zwykle zaczyna się problem z tkanką tłuszczową u pań po 30-tce, które w przeszłości nie miały żadnych problemów z otyłością. Spowolnienie metabolizmu wcześniej czy później każdemu da o sobie znać. Co zatem można z tym zrobić?

Po pierwsze zmiana sposobu odżywiania.
Już nie wrócą czasy, gdy liczenie kalorii było zwykłą fanaberią, bo obecnie, aby zapanować nad własnym ciałem trzeba to robić. Zjadanie kolejnego burgera, chipsów i popijanie colą po każdym posiłku trzeba pożegnać raz na zawsze, a zamiast tego przejść na dietę bogatą w warzywa i owoce, a także w produkty wartościowe, dające energię, a nie tłuszcz.

Po drugie aktywność fizyczna.
Bez tego nie osiągniemy praktycznie żadnych rezultatów. Trzeba się ruszać, a to jaki typ ruchu wybierzemy zależy już tylko od nas. Mogą to być biegi, fitness czy jazda na rowerze, ważne, aby przynajmniej trzy razy w tygodniu uprawiać sport i  to minimum przez pół godziny. Im więcej sportu, tym szybciej zgubimy to, co nabraliśmy przez zimę.

Po trzecie zmiana stylu życia.
Chcąc zmienić swój wygląd musimy pamiętać o tym, że nie da się tego uzyskać bez kompleksowego podejścia do prozdrowotnego stylu życia. Warto zatem uzmysłowić osobom w najbliższym otoczeniu, żeby nie kupowały słodyczy, ani przekąsek i nie zjadały ich w waszej obecności. Zamiast 3 – 4 godzin przed telewizorem warto wyjść na spacer przynajmniej na godzinę, a zamiast wyjazdu do sklepu lepiej przejść się na własnych nogach. W domu należy zawsze mieć pod ręką wodę zamiast napojów czy soków i na wszelki wypadek owoce suszone zamiast cukierków czy ciastek.

Kompleksowe podejście do zmiany życia przyniesie najlepsze rezultaty. Polecamy także wizytę u dietetyka.

M-S-M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *