Liposukcja – zadaj pytanie o przebieg zabiegu

Liposukcja wykonywana jest w klinikach prywatnych, polega na odsysaniu tkanki tłuszczowej najczęściej z brzucha, bioder i ud. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadaj pytanie poprzez ekliniki.pl

To dość szybki sposób na poprawę wyglądu całego ciała, ale należy pamiętać, że jest to zabieg inwazyjny, a to oznacza, że wiąże się z szeregiem możliwych powikłań. Cały przebieg zabiegu i wszelkie możliwe następstwa zawsze zostają omówione przez chirurga plastyka przed zabiegiem.

Kiedy najczęściej wykonuje się zabieg liposukcji?

Metodę tą wybierają osoby, które nie są w stanie samodzielnie poprzez dietę, czy ćwiczenia pozbyć się zbędnego tłuszczu. To także metoda dobra w najbardziej zaawansowanym cellulicie, kiedy problemem nie jest sama skórka pomarańczowa, ale przede wszystkim duża otyłość, czy nadwaga.

Jest to zabieg do którego trzeba przygotować się psychicznie i fizycznie – wszelkie wskazówki otrzymamy od chirurga plastycznego na konsultacji medycznej. Należy również wykonać badania zlecone przez lekarza.

Przy liposukcji jak i przy innych zabiegach istnieją okoliczności wykluczające zabieg. Przykładem mogą być żylaki na nogach.

Rekonwalescencja na początku polega na pielęgnacji blizn, po czym na stosowaniu specjalnych obcisłych ubrań i na końcu na stosowaniu masaży.

Dobre kliniki chirurgii plastycznej pomagają pacjentowi przy rekonwalescencji, dostarczając fachową opieką i pomoc przy pielęgnacji blizn. Warto zatem zapoznać się z ofertą najlepszych klinik prywatnych zlokalizowanych w Polsce. Składaj swoje zapytania korzystając z adresów email wyświetlonych przy danej klinice.

M-S-M

Kliniki chirurgii plastycznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *