Najczęstsze choroby i problemy zdrowotne u dzieci

Dzieci chorują często, znacznie częściej niż dorośli. Wpływ na to ma wiele czynników, przykładem czego mogą być: rozwój dziecka i związane z nim zmiany zachodzące w organizmie, słabszy niż u człowieka dojrzałego układ odpornościowy, choroby pojawiające się typowo w wieku dziecięcym, które raz przebyte nie powracają, większa podatność na alergie, przeziębienia, itp.

Zachorowania u dzieci, czy chociaż pojawiające się symptomy pogorszenia stanu zdrowia stanowią poważny problem dla rodziców, których częstą pierwszą reakcją jest panika lub, co gorsza, podawanie leku bez konsultacji z lekarzem, bo na przykład kiedyś „dziecko już miało podobne objawy i lekarz przepisał dany preparat”. Problemem również jest to, że małe dziecko nie potrafi względnie precyzyjnie określić objawów i symptomów swojego stanu. Jeszcze większy dylemat mają rodzice dzieci, które jeszcze nie mówią, gdyż muszą wstępnie ocenić i obserwować stan dziecka sami. Jeśli stan dziecka wydaje się być poważny, szczególnie w sytuacji gdy dziecko ma wysoką gorączkę, wymiotuje, ma biegunkęchore dziecko to należy skonsultować się z lekarzem w celu diagnozy stanu chorobowego. Objawów tego typu nie należy lekceważyć i im dłużej się utrzymują tym bardziej rodzic powinien zadbać o szybką opiekę lekarską.

Celem tego artykułu nie jest jednak poradnictwo medyczne, a ogólna prezentacja najczęstszych dolegliwości i chorób u dzieci. Artykuł zwraca uwagę na grypę, przeziębienia, ospę, odrę, różyczkę, świnkę, szkarlatynę, alergie i anginę.

…….

 

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *