Co to jest klin ortopedyczny do spania?

W celu przeciwdziałania dolegliwościom bólowym związanym z przyjmowaniem niewłaściwej pozycji podczas snu powstało mnóstwo specjalistycznych poduszek, które zapewniają optymalne podparcie dla głowy i szyjnego odcinka kręgosłupa, chronią przed jego przeciążeniem, a w dłuższym czasie przed trwałymi deformacjami. Specyficzną odmianą tego typu sprzętu jest tzw. klin ortopedyczny do spania, czyli charakterystyczna trójkątna poduszka z pianki w formie klina.

Jak to działa?

Ze względu na sposób wyprofilowania i rodzaj zastosowanej pianki klin ortopedyczny do spania jest doskonałą alternatywą dla miękkiej poduszki, która nie zapewnia odpowiedniego podparcia dla odcinka szyjnego kręgosłupa. Elastyczna, ale dość twarda pianka bez problemu dopasowuje się do anatomicznego kształtu ciała. W ten sposób podpiera miejsca, które tego wymagają, a tym samym odciąża odcinek szyjny kręgosłupa, również odpowiadające za jego podtrzymanie mięśnie. Stosowanie klinów ortopedycznych do spania sprzyja zajmowaniu odpowiedniej pozycji podczas snu, a tym samym ogranicza dolegliwości bólowe związane z długotrwałym napięciem mięśni czy przeciążeniem kręgów. Co warte podkreślenia, w sprzedaży znaleźć można również specjalne kliny pod nogi – to sprzęt, który pozwala odpocząć mięśniom nóg, wspiera prawidłowe krążenie i tym samym chroni przed opuchlizną kończyn dolnych.

Kto powinien wymienić zwykłą poduszkę na piankowy klin?

Wykonane z różnych rodzajów pianek, najczęściej z pianek sprężystych lub memory, ortopedyczne kliny do spania to sprzęt polecany wszystkim osobom, którym zależy na zwiększeniu komfortu snu i zapobieganiu dolegliwościom bólowym, jakie pojawiają się tuż po przebudzeniu. Tego typu sprzęt w szczególności powinien zainteresować osoby narzekające na bóle szyjnego odcinka kręgosłupa, z potwierdzonymi zwyrodnieniami. Klin ortopedyczny do spania pod nogi będzie z kolei dobrym wyborem dla osób wykonujących prace stojące, narzekających na bóle nóg, borykających się z problemami żylnymi i dokuczliwymi obrzękami kończyn dolnych. Takie kliny mogą zainteresować także ciężarne kobiety, pozwalając odpocząć nogom, niwelując opuchliznę.

Przeczytaj również: Czym jest rwa kulszowa?

Stworzenie odpowiednich warunków do snu, w tym przede wszystkim poprzez inwestycję w porządny materac, poduszkę lub klin ortopedyczny do spania to sposób na zdrowszy kręgosłup i mniej dolegliwości bólowych związanych z przeciążeniem niektórych grup mięśni, stawów oraz ścięgien. Jeśli budząc się rano, czujesz się połamany, zakup takiego sprzętu powinien pomóc w likwidacji przyczyn złego samopoczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *