Darmowa aplikacja LUX MED dla użytkowników smartfonów i tabletów

Grupa LUX MED wprowadza kolejne mobilne narzędzie ułatwiające pacjentom umawianie wizyt lekarskich. Dla użytkowników iPhone’ów, iPadów oraz telefonów i tabletów z systemem Android jest już dostępna darmowa aplikacja o nazwie „Portal Pacjenta LUX MED”.

Dzięki aplikacji pacjenci mogą umówić się na wizytę lekarską jeszcze łatwiej, szybciej i z dowolnego miejsca. Zyskują też dostęp do wielu innych praktycznych funkcji. Mają m.in. możliwość umówienia się do dowolnego specjalisty, odwołania wizyty, przeglądania historii poprzednich konsultacji, czy sprawdzenia grafików pracy lekarzy. Aplikacja zawiera także informacje o lokalizacji placówek należących do Grupy.

Wersję na telefony z systemem Android można pobrać ze sklepu Google Play, natomiast na iPhone’y oraz iPady z AppStore. Wystarczy wykonać trzy proste kroki. Najpierw wpisać w wyszukiwarkę nazwę „Portal Pacjenta LUX MED”, a następnie wybrać przycisk „bezpłatnie” oraz „OK”. Wówczas aplikacja zostanie pobrana i zainstalowana na urządzeniu.

Uruchomienie aplikacji to kolejne nowoczesne rozwiązanie wdrożone przez Grupę LUX MED, która wychodzi naprzeciw potrzebom osób na co dzień korzystających z  mobilnych urządzeń. Firma stale rozbudowuje Portal Pacjenta i dzięki zastosowanym użytecznym i intuicyjnym funkcjom już co trzeci pacjent rezerwuje wizytę za pośrednictwem Internetu. W czerwcu uruchomiona została wersja mobilna e-rezerwacji. Jest ona dostępna po wejściu do sekcji e-rezerwacja lub bezpośrednio z telefonów komórkowych pod adresem m.grupaluxmed.pl. W ubiegłym roku Grupa LUX MED, jako pierwsza sieć medyczna w Polsce, wdrożyła na tak dużą skalę e-podpis – funkcjonalność, która umożliwia w pełni elektroniczne zarządzanie dokumentacją pacjentów.

Informacje o Grupie LUX MED:

Jesteśmy największą siecią na polskim rynku usług medycznych. Prowadzimy 72 własne centra medyczne i 24 przyzakładowe. Oferujemy pełen zakres opieki ambulatoryjnej, diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej. Od sierpnia 2010 r. w ramach Grupy działa szpital w Warszawie. Z Grupą współpracuje ok. 1500 poradni medycznych w całej Polsce. Pod naszą opieką znajduje się ponad milion pacjentów.

Oferta Grupy LUX MED kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Klienci korporacyjni korzystają z Pracowniczych Programów Zdrowotnych rozwijanych latami wokół medycyny pracy. Klienci indywidualni mogą skorzystać z opieki zdrowotnej na podstawie abonamentów medycznych, a także tzw. świadczeń FFS (fee for service, opłaty za poszczególne usługi) oraz w ramach kontraktu z NFZ. W obsłudze klientów w ramach kontraktu z NFZ specjalizuje się jedna z marek wchodzących w skład Grupy – Medycyna Rodzinna. Grupa LUX MED prowadzi również działalność ubezpieczeniową – LUX MED Ubezpieczenia jest oddziałem szwedzkiego towarzystwa ubezpieczeniowego LMG Försäkrings AB.

Pięć lat temu MID Europa Partners, czołowa instytucja zarządzająca funduszami private equity w Europie Środkowej i Wschodniej, rozpoczęła konsolidację na rynku prywatnych usług medycznych w Polsce, inwestując najpierw w LUX MED i Medycynę Rodzinną (w 2007 r.). Rok później LUX MED nabył sieć Centrów Medycznych PROMEDIS, jednocześnie dzięki kolejnej inwestycji, MID Europa Partners stał się właścicielem CM LIM. Następne lata były okresem intensywnej integracji
CM LIM, LUX MED, Medycyny Rodzinnej i PROMEDIS.

Od sierpnia 2010 działa Szpital Grupy LUX MED na warszawskim Ursynowie. Z usług Szpitala można skorzystać odpłatnie oraz w ramach kontraktu z NFZ.

Po zakończeniu procesu rebrandingu centra medyczne Grupy LUX MED funkcjonują pod 2 markami: LUX MED i Medycyna Rodzinna. Do dyspozycji pacjentów mamy 47 placówek LUX MED i 24 centra medyczne Medycyny Rodzinnej na terenie całego kraju. Dodatkowo, od 2010 r., pod marką PROFEMED działa specjalistyczna przychodnia lekarska przeznaczona specjalnie dla klientów „fee for service”.

Do Grupy należy również ośrodek Tabita – placówka całodobowej opieki dla osób starszych, samotnych oraz pacjentów w każdym wieku wymagających stałej specjalistycznej opieki.

Do Grupy LUX MED należy też LUX MED Diagnostyka, w tym AVI Diagnostyka Obrazowa, FADO Centrum Usług Medycznych oraz Med-Sport. Ośrodki diagnostyczne AVI specjalizują się w szerokiej gamie badań radiologicznych (tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego), Równoległym obszarem działalności AVI jest rehabilitacja. FADO – to największy w Polsce usługodawca oferujący diagnostykę mobilną – mammografię i hemodynamikę. FADO dysponuje m.in. 13 mammobusami. Med-Sport obecnie prowadzi pracownie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego w Częstochowie, a także pracownie tomografii komputerowej w Lublińcu, Kłobucku oraz Pajęcznie.

W kwietniu 2012 r. LUX MED nabył 100% udziałów spółki Endoterapia – czołowego ośrodka endoskopowego w Polsce. Spółka prowadzi dwa oddziały w Warszawie i Łodzi, w których świadczy usługi zarówno w trybie hospitalizacji planowej, jak i chirurgii jednego dnia.

Więcej informacji o Grupie LUX MED można znaleźć na www.luxmed.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *