Od lipca 2013 roku w Polsce rozpoczął się program refundacji In Vitro w ściśle określonych klinikach leczenia niepłodności. Od tej pory aż do końca 2016 roku zainteresowane pary borykające się z niepłodnością mogą skorzystać z szansy zapłodnienia In Vitro.

Niepłodność to stan, w którym zachodzi niemożność zajścia w ciążę pomimo rocznego współżycia seksualnego z przeciętną częstotliwością 3–4 stosunków tygodniowo, bez stosowania jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych.  (Położnictwo i ginekologia.. Warszawa: Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2007, s. 737, 741)tyle teoria, w praktyce często bywa tak, że pary starają się po kilka a nawet kilkanaście lat o dziecko, korzystają z poradnictwa u najróżniejszych lekarzy, a często i wykonują całą masę niepotrzebnych badań.

W przypadku In Vitro warto zrezygnować z błądzenia po omacku i wybrać klinikę, która znajduje się w gronie polecanych placówek przez dobre serwisy internetowe oraz przez tych, którzy mieli już okazję skorzystać z ich usług. Wszystkich zainteresowanych tym tematem odsyłamy pod ten link.

Natomiast najczęściej zadawane pytania o In Vitro zostały zebrane na tej stronie www.

Warto pamiętać, że przygotowując się do ciąży trzeba zrezygnować z używek, zadbać o dietę i sprawność fizyczną, bo bez tego ani rusz. (Otyłość komplikuje sprawy związane z ciążą.)

Zapraszamy do czytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *