Soczewki kontaktowe – dla kogo i jakie?

Soczewki kontaktowe to cenna alternatywa dla okularów. Ułatwiają one wykonywanie wielu codziennych obowiązków, są bardziej praktyczne niż okulary. Szczególnie cenią je sobie osoby prowadzące aktywny tryb życia, uprawiające sport. To jednak nie wszystkie możliwości, jakie kryją w sobie soczewki.


 1. Nie tylko do korekcji wzroku

 2. Soczewki (prawie) dla każdego

 3. Jakie soczewki wybrać?

 

 

 

 

  Nie tylko do korekcji wzroku

  Korekcja różnych wad wzroku to podstawowa funkcja soczewek. Sprawdzają się one zarówno u krótkowidzów, jak i dalekowidzów. Noszą je osoby z astygmatyzmem, borykające się z problemem zeza. W przypadku osób po 40. roku życia doskonale sprawdzają się soczewki progresywne, które umożliwiają prawidłowe widzenie w bliska. Soczewki miesięczne lub jednodniowe doskonale sprawdzają się w przypadku osób aktywnie uprawiających sport. Są bezpieczne, łatwe w życiu, dostępne cenowo. Na twojesoczewki.com można znaleźć także soczewki kolorowe, które pozwalają na chwilową zmianę naturalnego koloru oczu. Warto jednak pamiętać, że o ile soczewki są właściwie dla każdego, to istnieją konkretne przeciwskazania do noszenia soczewek.

   

   

  Otworz oczy na naturę - otworzoczy.com

   

   

  Soczewki (prawie) dla każdego

   

  Soczewki mogą nosić zarówno astygmatycy, osoby z zezem, długo- i krótkowzroczni, natomiast z soczewek należy zrezygnować w przypadku jakiegokolwiek mechanicznego uszkodzenia oka. Najdelikatniejsza erozja rogówki wymaga powrotu do okularów na minimum tydzień, a czasami i więcej. Soczewki jednodniowe oraz miesięczne nie są wskazane także przy różnego rodzaju stanach zapalnych gałki ocznej, zespołu suchego oka. Powinno się z nich zrezygnować również w stanach obniżonej odporności i poważnych zmianach hormonalnych (chodzi przede wszystkim o ciążę i menopauzę). Przeciwskazania obejmują również poważne alergie (szczególnie te związane z dolegliwościami w obrębie oka), nadczynność tarczycy oraz cukrzycę. Konsultacji wymaga również noszenie soczewek przy częstych zapaleniach dróg oddechowych. Przy kolorowych soczewkach obowiązują te same zasady.

   

   

  Jakie soczewki wybrać?

   

  Soczewki kontaktowe zawsze powinny być dobierane przez optometrystę. Dodatkowo wcześniej warto udać się także na wizytę do okulisty. Najpopularniejsze dwa rozwiązania to soczewki miesięczne lub jednodniowe. Te pierwsze można nosić cały czas, robiąc od czasu do czasu 6 godzinną przerwę, lub używać wielorazowo. Warto pamiętać, że nie każde soczewki miesięczne lub dwutygodniowe nadają się do tego, aby w nich spać. Spać natomiast z pewnością nie można w soczewkach jednodniowych, które nosić należy nie dłużej niż 8 h. Wbrew pozorom to jednak soczewki jednodniowe lepiej sprawdzają się w przypadku osób z niewystarczającym nawilżeniem oka, pracujących w zakurzonych pomieszczeniach lub tych z wrażliwymi oczami. Więcej na https://www.twojesoczewki.com/23-soczewki-kontaktowe

   

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *