Lange Łukaszuk wspiera projekt budowania robota kardiochirurgicznego Robin Heart

Firma Lange Łukaszuk od wielu lat znana jest ze swojej charytatywnej działalności. Nie odmawia pomocy poszkodowanym w powodziach czy też potrzebującym wsparcia uczniom. Dystrybutor narzędzi ręcznych, a także elektronarzędzi przekazuje przyrządy niezbędne do prowadzenia warsztatów zawodowych oraz świetlicy terapeutycznej dla niepełnosprawnych. W ostatnich dniach spółka Lange Łukaszuk przekazała na rzecz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi frezarkę precyzyjną FF500 CNC firmy Proxxon i tym samym dołączyła do grona firm i instytucji wspierających budowę robota kardiochirurgicznego Robin Heart.

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi od 20 lat wspiera rozwój polskiej kardiochirurgii oraz wprowadza do praktyki klinicznej nowoczesne techniki i technologie w zakresie leczenia serca. Co więcej, promuje aktywny, zdrowy styl życia, racjonalne odżywianie i uprawianie sportów jako najlepszej profilaktyki chorób serca. Jednym z głównych zadań Fundacji jest prowadzony od 2000 roku projekt zmierzający do skonstruowania robota kardiochirurgicznego. Rezultatem dotychczasowych prac są modele, badania i skonstruowany prototyp polskiego robota kardiochirurgicznego Robin Heart. Zespół specjalistów ciągle pracuje nad udoskonaleniem modelu i dostosowywaniem go do aktualnych potrzeb kardiochirurgów. W ostatnich dniach do Pracowni Biocybernetyki, w której konstruowany jest robot chirurgiczny Robin Heart została dostarczona frezarka precyzyjna FF500 CNC firmy Proxxon. „Bardzo się cieszę, że udało nam się znaleźć obszar, w ramach którego mogliśmy wesprzeć Fundację, ofiarując profesjonalny sprzęt. Jesteśmy gotowi przekazać kolejne maszyny lub narzędzia z oferty Lange Łukaszuk, na potrzeby projektów prowadzonych przez Fundację” – komentuje Tadeusz Kumaszka, Dyrektor Generalny Lange Łukaszuk S.j.

Dar od firmy Lange Łukaszuk, przywieziony bezpośrednio przez Dyrektora Tadeusza Kumaszkę, będzie służył konstruktorom do wykonywania precyzyjnych elementów dla systemu robota chirurgicznego. Urządzenie to bowiem jest przystosowane do przygotowywania niewielkich, ale bardzo dokładnych komponentów mechanicznych. Warto także podkreślić, że przekazana przez firmę Lange Łukaszuk frezarka będzie pracować na rzecz opracowywania nowych narzędzi chirurgicznych oraz elementów mechanicznych trenażerów chirurgicznych. Wszystkie przygotowywane przez Pracownię Biocybernetyki Instytutu Protez Serca w Zabrzu narzędzia oraz roboty będą wykorzystywane przy mini-inwazyjnych operacjach w Śląskim Centrum Chorób Serca, ale także w innych placówkach kardiochirurgicznych w całym kraju. Konstruktorzy pracujący nad projektem robota kardiochirurgicznego Robin Heart zgodnie przyznają, że frezarka precyzyjna firmy Proxxon, która już od kilku dni pracuje w pracowni pozwoli znacznie zmniejszać koszty przygotowania poszczególnych elementów składowych i skróci czas oczekiwania na zamówienia realizowane dotąd przez zewnętrznych operatorów.

Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w liście gratulacyjnym dla firmy Lange Łukaszuk podkreśla: „Wsparcie firmy Lange Łukaszuk Sp. j budzi we mnie uczucia szczególnie ciepłe, bo utwierdza mnie w przekonaniu, że cele, jakie sobie postawiliśmy są nie tylko ważne, ale również zrozumiałe dla polskiego społeczeństwa”. Co warte podkreślenia, z roku na rok grono sponsorów powiększa się. Do bogatej listy dołączają firmy oraz instytucje, które wspierają budowę sztucznego serca, biologicznej zastawki serca czy też robotów kardiochirurgicznych Robin Heart. Firma Lange Łukaszuk przekazała na rzecz Pracowni Cybernetycznej Instytutu Protez Serca frezarkę precyzyjną FF500 CNC firmy Proxxon, która wesprze i przyspieszy prace związane z przygotowywaniem elementów mechanicznych dla systemu robotów Robin Heart.

 

Lange Łukaszuk sp. j.

www.langelukaszuk.pl

 

Lange Łukaszuk s. j., rozpoczęła swoją działalność w roku 1987. Od tej pory skutecznie i z powodzeniem działa na konkurencyjnym rynku elektronarzędzi, narzędzi ręcznych, osprzętu, oświetlenia automatycznego i klejów termotopliwych. Początkowa działalność opierała się na dystrybucji produktów firmy Steinel, następnie do marek dystrybuowanych przez Lange Łukaszuk dołączyły kolejno: Proxxon, Novus,  Felo, NWS, Kress, Benning, Bondhus, Scheppach, Collomix, Starmix, Sola, Jokari, AS Schwabe, Perles, Wolfcraft. Od roku 2000 Lange Łukaszuk zmieniła siedzibę i obecnie firma mieści się w nowoczesnym budynku w Bykowie w bezpośredniej bliskości międzynarodowej trasy nr 8 Wrocław – Warszawa. W tym samym obiekcie znajduje się również magazyn wysokiego składowania i skład celny. Sprzedanym wyrobom Lange Łukaszuk zapewnia pełną obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną w dwudziestu swoich punktach serwisowych na terenie kraju.

 

Źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *