Nowość na rynku wydawniczym –numer 1 wśród książek medycznych na świecie – INTERNA Harrisona.

Nakładem wydawnictwa Czelej ukazało się właśnie nowe polskie wydanie INTERNY Harrisona. Jest to podręcznik znany na całym świecie od prawie 60 lat, wciąż uzupełniany i aktualizowany.

Nowe polskie wydanie „INTERNY Harrisona” zostało przygotowane na podstawie najnowszego 17 wydania oryginalnego.

INTERNA Harrisona” jest kompletnym przewodnikiem po medycynie wewnętrznej ukazanej w ujęciach specjalistów z różnych dziedzin. Każdy lekarz znajdzie w nim potrzebne informacje, na których może oprzeć decyzje kliniczne. Nad książką pracował ponad 500 osobowy zespół autorów złożony ze światowych autorytetów medycznych. Podręcznik tłumaczyło ponad 80 znakomitych polskich specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Redakcji naukowej nowego polskiego wydania podjęli się wybitni profesorowie i doświadczeni praktycy.

INTERNA Harrisona” to fascynujące kompendium medycyny wewnętrznej dla każdego lekarza, nie tylko internisty. To książka określana wręcz mianem „ złotego standardu medycyny”.

Gruntownie uaktualniona wydanie podręcznika odpowiada najnowszym wyzwaniom światowej medycyny. Podręcznik został wzbogacony wieloma nowymi rozdziałami oraz załączoną do każdego tomu płytą DVD. Na DVD lekarz znajdzie dodatkowe wiadomości zawarte w 39 e-rozdziałach, kolekcję zdjęć i filmów wideo.

 

INTERNA Harrisona” jest jedynym źródłem, w którym można znaleźć – zawarte w jednym podręczniku – wszystkie najważniejsze zasady medycyny wewnętrznej.

Autorytety o INTERNIE Harrisona:

Merytoryczna wartość podręcznika odpowiada standardom światowym. Poszczególne rozdziały zostały opracowane przejrzyście przez uznane autorytety w odpowiednich działach chorób wewnętrznych. Uwzględniono aktualny stan wiedzy w tej szerokiej dziedzinie medycyny oraz zamieszczono bardzo dobry materiał ilustracyjny. Celnym uzupełnieniem podręcznika jest dodatek omawiający badania laboratoryjne o znaczeniu klinicznym. (…)

Dużą wartość dydaktyczną ma układ poszczególnych rozdziałów omawiających dane zagadnienia lub jednostkę chorobową, a na szczególne wyróżnienie zasługują przejrzyste algorytmy postępowania diagnostycznego oraz wskazówki terapeutyczne. (…)

Do najnowszego wydania „Interny Harrisona” została dodana płyta DVD zawierająca bardzo wartościowy materiał ilustracyjny obejmujący typowe wyniki badań radiologicznych, klinicznych i laboratoryjnych oraz innych badań dodatkowych wykorzystywanych w diagnostyce chorób wewnętrznych. Dzięki temu zwiększyła się dodatkowo wartość dydaktyczna książki. (…)

Prof. dr hab. med. Stanisław Czekalski

Czytelnik otrzymuje „absolutny – jeśli można się tak wyrazić- podręcznik”, w którym jest „wszystko” od opisu klinicznego chorób, aktualnego wyjaśnienia ich patogenezy, po bogato ilustrowane, a więc niezwykle poglądowe zasady diagnostyki i terapii. „Harrison” obejmuje całość medycyny wewnętrznej i jej pogranicza (np. geriatrię, powikłania ciąży, choroby zawodowe itd.).

Jest to podręcznik spełniający wiele zadań. Przede wszystkim naucza interny. Służy więc studentom i młodym lekarzom. Z drugiej strony zawiera najnowszą wiedzę, wobec czego dokształca już doświadczonych specjalistów. Po trzecie zawiera niecodzienny materiał ilustrowany, a więc pogłębia doświadczenie czynnych zawodowo osób. Po czwarte może służyć jako poradnik postępowania w codziennej praktyce wobec aktualnych przypadków. Treść jego jest tak bogata (a w nowym wydaniu szczególnie wzbogacona), że może odpowiedzieć na większość praktycznych problemów.

Reasumując, jestem przekonany, że udostępnienie nowego wydania „Interny Harrisona” jest nie tylko celowe ale wręcz konieczne, w sytuacji gdy dążeniem naszym jest zbliżenie do światowych standardów w medycynie. Można go polecić studentom medycyny i lekarzom wszystkich specjalności.

Prof. zw. dr med. hab. dr h. c. Antoni Prusiński

Stopka wydawnicza:

Tytuł: Interna Harrisona. Tom I-III

Autor: A. Fauci, E. Braunwald, D. Kasper, S. Hauser, D. Longo, J. Jameson, J. Loscalzo

Stron: ponad 3000 w 3 tomach; płyta DVD w każdym tomie

Format: A4

Oprawa: twarda

 

Wydawnictwo Czelej Sp. z o.o.:

Jedno z czołowych wydawnictw medycznych w Polsce. Od 17 lat wydaje książki i czasopisma medyczne. Stale współpracuje z wybitnymi polskimi naukowcami, autorytetami w swoich dziedzinach. Organizuje cykliczne konferencje medyczne dla lekarzy. W swojej ofercie ma wiele cenionych pozycji książkowych, m.in. Dermatologię Braun-Falco, Podręcznik gastroenterologii Yamady, Farmakologię Goodmana i Gilmana i wiele innych uznanych publikacji z różnych dziedzin medycyny.


Informacje dodatkowe:

Jowita Szczepanik, tel. 081 446 98 20 wew. 38, e-mail: jowita.szczepanik@czelej.com.pl

Zbigniew Tworek, Tel. 081 446 98 20 wew. 62, e-mail: zbigniew.tworek@czelej.com.pl

 
Źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *