Ruszyła VI. edycja MOTOSERCA

Już 26 kwietnia b.r odbędzie się VI. finał ogólnopolskiej akcji MOTOSERCE, organizowanej przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych – łącznie ponad 140 klubów w tym ponad 5 tysięcy motocyklistów. Patronem medialnym akcji jest Antyradio.Na polskich drogach co roku ginie ponad 3 tys. osób, tyle samo wymaga hospitalizacji a później rehabilitacji. Wynikiem tego zatrważającego zjawiska są koszty społeczne, ludzkie tragedie a na końcu wielkie koszty finansowe z budżetu państwa, czyli z kieszeni nas wszystkich. Zawsze w takich sytuacjach niezbędna jest krew, która ratuje życie.

MOTOSERCE to cykliczna ogólnopolska akcja zbiórki krwi. Naszą akcją chcemy zwrócić uwagę na problem braku krwi w polskich szpitalach i bankach krwi. Dodatkowo akcja ma na celu przyczynić się do zmniejszenia liczby osób poszkodowanych w trakcie wypadków drogowych. W tym celu podczas akcji zajmujemy się edukacją bezpiecznej jazdy na drogach oraz edukacją w zakresie udzielania pierwszej pomocy – powiedział Artur Węgłowski Secretary BORUTA MC Poland.

Głównymi partnerami są Polski Czerwony Krzyż i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Co roku w kwietniu, w ponad 80 miastach w całej Polsce organizowany jest finał akcji. Ma charakter jednodniowego pikniku, podczas którego odbywają się koncerty na dużej scenie, pokazy ratownictwa drogowego i bezpiecznej jazdy, wystawy motocykli, a także parada motocyklowa oraz liczne konkursy dla najmłodszych i tych trochę starszych. Tak duża liczba atrakcji przyciąga w tą jedną z pierwszych wiosennych sobót całe rodziny, a także miłośników motoryzacji i muzyki (około 15 tys. ludzi).

Dzięki takiej formule udaje się zrealizować cele naszej akcji. W ciągu pięciu edycji zostało zebranych ponad 15 tys. litrów krwi – dodał Artur Węgłowski Secretary BORUTA MC Poland.

Tegoroczny finał akcji MOTOSERCE odbędzie się 26 kwietnia w Parku Bródnowskim, gdzie podczas zbiórki krwi na przybyłych gości czekać będzie wiele atrakcji, tj. np.: parada motocyklowa ulicami Warszawy, pokazy ratownictwa medycznego oraz straży pożarnej, pokazy edukacyjne bezpiecznej jazdy, prezentacje i wystawy motocykli, w tym jazdy próbne, pokazy ekwilibrystyki motocyklowej (uwaga: zamknięte zostaną dwa pasy ulicy Kondratowicza), próba bicia rekordu Polski, a może świata w miniflipach, konkursy z nagrodami, atrakcje dla najmłodszych, tj. trampoliny, zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa itp., pokazy sztuk walki, broni wojskowej, mini strzelnica dla najmłodszych itp.

Wstęp i wszelkie atrakcje zapewnione przez organizatorów podczas finału MOTOSERCA są bezpłatne.

=================================================================
O MOTOSERCU

MOTOSERCE nie jest organizacją, ani stowarzyszeniem. Jest Ideą wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania. Organizatorami są wyłącznie kluby zrzeszone przy KPKM, ewentualnie osoby, czy też kluby, które uzyskały zgodę Kongresu. Znak MOTOSERCA jest zastrzeżony na potrzeby Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *