Wiosenne przeziębienia – jak się ustrzec?

Mamy wiosnę! To cudowna wiadomość, dla wszystkich tych, którzy uwielbiają słoneczną i ciepłą pogodę, ale o zgrozo w koło tak wiele osób choruje. Co się dzieje?

Niestety to sprawka jeszcze dość chwiejnej temperatury powietrza i sporego nasłonecznienia, które daje pozory ciepła, przez co zrzucamy z siebie kolejne warstwy odzieży i doprowadzamy do przewiania i przemarznięcia. Druga sprawa to zbytnia skrupulatność z naszej strony, bo nadal nie brakuje osób, które mimo plusowej temperatury noszą zimowe kurtki, czapki i ciepłe szaliki. Spoceni stajemy się łatwym celem dla bakterii i wirusów. Tu trzeba podejść do sprawy z głową i przygotować tak zwaną odzież przejściową – szczelną, ale już lżejszą.

Pamiętajmy również o tym, że po zimie nasz organizm jest przemęczony, a przez to znacznie łatwiej przeziębić się czy to w trakcie przerwy w marszu czy biegu, gdy siadamy na zimnej ławce, bądź na jakimś murku.

Trzeba już pomyśleć o wzmocnieniu organizmy, jak? Przede wszystkim:

– Zwiększ ilość spożywanych warzyw i owoców, zjadaj sałatki i pij soki.
– Jeśli wypoczynek, to tylko na świeżym powietrzu i to najlepiej w ruchu.
– Zrezygnuj ze spożywania alkoholu i palenia papierosów.
– Śpij minimum 8 godzin dziennie.
– Pomyśl o zaopatrzeniu się w suplement witamin, jeśli twoja dieta jest dość uboga i monotonna. Zapytaj dietetyka o optymalne żywienie dla Ciebie – wielu specjalistów znajduje się pod tym linkiem.

Nie daj się wiosennym przeziębieniom!

Przeczytaj również:

Wzmocnij swoją odporność na wiosnę

M-S-M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *