Psychologia kulinarna, suplementy diety, zajadanie emocji, seks bez zobowiązań – to przykładowe tematy konferencji „Na Zdrowie!” organizowanej w dniach 20-21 listopada (g. 9-19) we wrocławskim wydziale SWPS przy ul. Ostrowskiego 30.

Czy cukier może być zbawieniem dla mózgu? Jakie są nowe uzależnienia XXI wieku? Czym zajmuje się psychodermatologia? Odpowiedzi na te pytania dostarczy konferencja  organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii i SWPS, w której wezmą udział  lekarze, prawnicy, psychodietetycy i psychologowie zdrowia. Wśród wielu wystąpień zaplanowane są m.in. te z zakresu psychodietetyki (Anna Januszewicz), emocjonalnego jedzenia (Elżbieta Wawrzyniak), blogowania o zdrowym życiu (Nina Walecz-Majewska), żywności genetycznie modyfikowanej (Klaudia Wojciechowicz) i barierach Polek w badaniach cytologicznych (Alicja Bukowska-Durawa).

– Zdrowie to dziś najcenniejsza wartość dla człowieka, a psychologia może przysłużyć się tej dziedzinie. Wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jak żyć zdrowo. Wydarzenie ma umożliwić dyskusję z udziałem studentów medycyny, psychologii, lekarzy, farmaceutów i specjalistów do spraw marketingu – mówi Agnieszka Orzałkiewicz, koordynator konferencji z SWPS Wrocław.

Obok wykładów zaplanowano warsztat z metod redukcji stresu YES!+ (Youth Empowerment Seminar+) dedykowany osobom w wieku 18-30 lat. Organizatorem wydarzenia jest PSSiAP przy SWPS oraz SWPS Wrocław.

***

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje interdyscyplinarne studia społeczno-humanistyczne w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach. Od 16 lat uczelnia jest jednym z najważniejszych ośrodków studiów psychologicznych w kraju. Obecnie kształci około 13,5 tys. studentów. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinach: psychologia (w Warszawie i Wrocławiu), kulturoznawstwo, socjologia i prawo oraz doktora habilitowanego w dyscyplinach psychologia (w Warszawie i Wrocławiu) i kulturoznawstwo. Tradycją SWPS są cykle otwartych imprez naukowych, popularnonaukowych i kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. SWPS jest organizacją społecznie odpowiedzialną, m.in. wspiera rozwój sztuki, realizując cykl wydarzeń Kultura Wysokich Napięć.

Wydział Zamiejscowy SWPS we Wrocławiu jest najlepszą jednostką naukową w grupie nauk społecznych w Polsce (zgodnie z oceną parametryczną dokonaną w 2010 r. przez MNiSW).  W jego strukturach działa Centrum Badań nad Zachowaniami Ekonomicznymi. Wydział oferuje studia na kierunkach: psychologia, psychologia dla magistrów, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, grafika oraz kilkanaście kierunków studiów podyplomowych. Powstał w 2004 r. Jego dziekanem jest dr hab. Tomasz Zaleśkiewicz. Więcej: www.swps.pl.

Źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *