Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – dla kogo najlepsze?

Wszystkie osoby pracujące oraz prowadzące działalność gospodarczą muszą płacić obowiązkowe składki na ubezpieczenia zdrowotne. Publiczna służba zdrowia nie refunduje jednak wszystkich zabiegów, a po drugie oczekiwanie w kolejkach bywa krytycznym wyznacznikiem poszukiwania alternatyw.


Dla oszczędzających czas


Mimo płacenia dużych obowiązkowych sum i tak musisz często dopłacać, do leków, wizyt, innych form medycyny. Człowiek pracujący często nie może sobie pozwolić na chorobę. Czas oczekiwania do specjalisty jest zatem czynnikiem kluczowym przy wyborze ubezpieczenia prywatnego. Połączenie wspólnej polisy z małżonkiem i dzieckiem daje ograniczenie kosztów, zapewniając bogaty pakiet obsługi lekarskiej, w każdej chwili, bez kolejek.


Dla kogo jeszcze prywatne składki?


Prywatne ubezpieczenie zdrowotne opłaca się najbardziej dla zapracowanych przedsiębiorców, firm stawiających na motywacyjne pakiety pracownicze (bogata i masowa oferta polis obniża wydatki budując lojalność kadry), osób wykluczonych pracujących w oparciu o umowę dzieła, kobiet z dziećmi, niepracujących, wszystkich klientów indywidualnych rozumiejących pojęcie zdrowia jako ograniczonego kapitału. W prywatnych gabinetach istnieje gwarancja przyjęcia, potwierdzona jakość, szybkość leczenia.
To także dobre wyjście dla wygodnych. Warto poczytać na przykład, jakie ma LUX MED opinie.


Jeszcze jeden ważny plus indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego, składka kierowana do prywatnego ubezpieczyciela wędruje do pacjenta, tylko i wyłącznie. To zupełnie inny rodzaj jakości, który warto docenić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *