Zdrowiej wśród gór

 Alergie, choroby reumatyczne, uszkodzenia kośćca, nerwice. Jak wiele chorób szerzy się wśród społeczeństwa wiedzą jedynie lekarze. Jednak konieczność wypoczynku przy wielu z nich znana jest większej grupie osób. Pytanie, w jaki sposób w zabieganym świecie wygospodarować odpowiednią ilość czasu?

Okazuje się, że nie jest to proste zadanie. Odpoczynek w domu udaje się jedynie dzieciom, które nie mają równocześnie zbyt wielu obowiązków na głowie. Praca i obowiązki domowe sprawia, że zazwyczaj znajdzie się kilka czynności nie cierpiących zwłoki.

Lekarstwem na te bolączki jest wyjazd z domu i oderwanie od szarej codzienności. Wybierając kierunek wyjazdu można zasugerować się wskazaniami lekarskimi, a jeśli jest taka możliwość, warto skorzystać ze skierowania do ośrodka uzdrowiskowego na turnus rehabilitacyjny.

Dużym powodzeniem wśród osób pragnących poprawić jakość swojego zdrowia cieszą się rejony górskie. Rześkie powietrze obfitujące w jony ujemne wspomaga procesy rehabilitacyjne jak i działania profilaktyczne. Dzięki nieco rozrzedzonemu powietrzu organizm człowieka zaczyna wykonywać głębsze wdechy, a produkcja czerwonych krwinek rusza na większym poziomie.

Miejscowości położone w różnych częściach gór obfitują w ośrodki rehabilitacyjne, dzięki czemu większość osób znajdzie odpowiednią placówkę dla siebie lub bliskich. Wiele z tych ośrodków oferuje równocześnie dodatkowe profity w postaci wód termalnych. Przykładem mogą tu być wody mineralne radonowe i siarczkowo-fluorkowe, których źródła znajdują się w Lądku Zdroju.

Same ośrodki oferują wiele kuracji i zabiegów, mogących wspomóc przeciwdziałanie wielu jednostkom chorobowym. Są to kąpiele ozonowe, hydromasaże, inhalacje, bioptron i wiele innych. Dzięki profesjonalistom prowadzącym zabiegi i zdystansowaniu się do codzienności organizm ma szansę na podjęcie wzmożonych działań naprawczych i szybszy powrót do zdrowia.

Wybierając ośrodek położony w górach warto zapoznać się z przeciwwskazaniami do pobytu na wyższych wysokościach. Głównie wymienia się tu choroby układu krążenia, głównie związane z mięśniem sercowym. Jednak także osoby z nadciśnieniem nie powinny wybierać ośrodków górskich, gdyż spowoduje to kolejne podwyższenie ciśnienia krwi.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *