Wosk kontra laser. Którą metodą depilacji skuteczniej pozbędziesz się nadmiernego owłosienia?

Niepożądane owłosienie na twarzy to problem wielu kobiet. Współczesna kosmetologia zna wiele sposobów jego usunięcia. Drobne, ciemne włoski w okolicach warg czy na policzkach nie muszą już Cię martwić! Spośród wielu sposobów na rozwiązanie tego problemu najbardziej znane są trakcyjna depilacja woskiem i nowoczesna depilacja laserowa. Sprawdź razem z nami, która z nich daje najlepsze efekty, a przy okazji jest najbardziej komfortowa.

Laserowa depilacja twarzy lub usuwanie owłosienia woskiem. Czy jest się czego obawiać?

Grubsze czarne włoski w okolicy brody lub nad górną wargą nie wyglądają estetycznie i powodują duży dyskomfort. Zdarza się, że zmartwione problemem panie sięgają po najbardziej radykalny i pozornie najprostszy sposób na pozbycie się nadmiernego owłosienia. Jednak maszynka do golenia na dłuższą metę powoduje zaczerwienienie skóry i stwardnienie zarostu. Często powodem takiego działania jest obawa przed zastosowaniem depilacji. O ile usuwanie włosków na łydkach czy przedramionach przy pomocy płynnego okładu nie budzi żadnych obaw, o tyle delikatna, wrażliwa skóra twarzy wydaje się że nieodpowiednia do tego typu zabiegów. Jednak depilacja laserowa lub depilacja woskiem, zastosowane na cerze, są lepszym pomysłem niż używanie maszynki.

Zalety depilacji twarzy woskiem

Niektórzy nie chcą słyszeć o depilacji woskiem. Jednak nieudane próby biorą się najczęściej z błędów popełnionych przy zabiegu. To np. zbyt wolne zrywanie nałożonego na skórę plastra. Dobrze wykonany zabieg pozwala cieszyć się gładką cerą nawet do sześciu tygodni. Przyklejony wosk usuwa włos razem z cebulką. Likwidację owłosienia woskiem można wykonać na własną rękę, a jeśli ktoś obawia się dyskomfortu, może skorzystać z usług profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Jednak otrzymanie właściwego efektu wiąże się z powtarzaniem zabiegu co 1 – 1,5 miesiąca, więc może się to okazać dość kosztowne.

Wady depilacji twarzy woskiem

Osoby wrażliwe na ból muszą liczyć się z dużym dyskomfortem podczas zrywania plastrów. Do kilku godzin lub czasem nawet dłużej utrzymuje się zaczerwienienie i podrażnienie skóry. By depilacja była skuteczna, należy poczekać, aż włoski urosną do długości co najmniej 0,5 cm. Tylko wtedy masz gwarancję że w włoski zostaną usunięte razem z cebulkami. Kolejnym przeciwwskazaniem do zastosowania wosku są problemy z cerą, np. skóra naczynkowa czy trądzik. 

Laserowa alternatywa

Tych wad pozbawiona jest nowoczesna metoda usuwania owłosienia – depilacja laserowa. Za sprawą naświetlania mieszków włosowych dochodzi do stopniowego zaniku włosków. Wystarczy kilka sesji z laserem, by włoski przestały się pojawić na twarzy. Podczas kilku wizyt w gabinecie są coraz cieńsze, aż w końcu zanikają. Do kolejnych etapów laseroterapii możesz przystępować z ogolonymi włoskami, dlatego nie ma konieczności ich okresowego „hodowania”. Gdy zabieg zostanie zakończony, potrzebne będzie jedynie wykonanie naświetlania przypominającego raz do roku.  

Wybierz najlepiej dla Twojej cery!

Łatwa dostępność i możliwość samodzielnego wykonania to plusy depilacji woskiem. Jeśli zależy ci na trwałych efektach, tak by można było przez długi czas zapomnieć o odrastających włoskach – zdecydowanie wybierz depilację laserową! Za tym rozwiązaniem przemawiają również niższe koszty niż w przypadku z powtarzanego co 1 -1,5 miesiąca nakładania i zrywania plastrów z woskiem. Niezależnie od rodzaju zabiegu najlepiej z skonsultować się z doświadczonym kosmetologiem w renomowanym salonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *