Pomyśl o sobie, zrób coś dla siebie!

Już jesienią wielu z nas zaczyna narzekać na pogodę i na brak słońca. Zaczynamy czuć się gorzej, jesteśmy ospali, a przez to nie podejmujemy żadnych aktywności, co niestety doprowadza nas do stanu przeciążenia psychicznego, a nawet depresji. Jesienią warto pokusić się o zrobienie czegoś dla siebie, dla zdrowia – im szybciej zaczniemy tym lepiej.

Grunt to nie dopuścić do sytuacji, w której faktycznie już nic nam się nie będzie chciało, bo za oknami będzie tak szaro i zimno, że najlepszym miejscem dla nas na świecie będzie własna kanapa i koc. Im wcześniej zapiszemy się na zajęcia typu basen, fitness czy siłownia tym szybciej dojdziemy do przekonania, że nie potrafimy już bez tego żyć. Regularne treningi nie tylko poprawią naszą wydolność, ale wpłyną na samopoczucie i samoocenę, a to jest niezwykle ważne dla każdego człowieka.

Niekiedy niestety same treningi nie wystarczają, aby dojść do równowagi psychicznej z samym sobą i tu powinniśmy skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Podczas kilku konkretnych sesji ze specjalistą będziemy w stanie lepiej zrozumieć własne problemy niż przez miesiące siedzenia w domu przy telewizorze czy komputerze. Nie trzeba wstydzić się własnych problemów, a zdecydowanie ujawnić je podczas psychoterapii. A trzeba pamiętać, że ludzie coraz częściej udają się po pomoc do psychologów, z jakimi problemami? Na przykład po zdradzie męża czy żony, gdy świat wali się na głowę i tracimy chęć do życia. Z profesjonalnej pomocy korzystamy w przypadku zadawnionych, ale niezabliźnionych spraw z dzieciństwa, typu molestowanie seksualne, znęcanie psychiczne, alkoholizm rodzica. Psychoterapeuci coraz częściej pomagają osobą ciężko pracującym, które bądź to wpadły w pracoholizm, bądź w spiralę mobbingu.  Od tego są specjaliści, aby pokazywać, jak żyć w żałobie, po zdradzie, utracie pracy czy po ciężkiej traumie wynikającej z okropnych wydarzeń naszego życia. Psychoterapia to coś, co możemy i powinniśmy zrobić dla siebie, gdy czujemy wewnętrzny niepokój.

Jeśli masz ochotę zrobić coś szalonego, na przykład lot balonem czy erotyczną sesję zdjęciową – nie wahaj się. Wyjdź z tłumu – to Twoje życie.

***
Polecane placówki psychoterapeutyczne.

M-S-M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *