III Konferencja Szkoleniowa PTA – „Choroby Alergiczne – od Pediatrii do Geriatrii”

Niecały miesiąc dzieli nas od rozpoczęcia III Konferencji Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, która odbędzie się w dniach 21-24 kwietnia 2010 roku w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

III Konferencja Szkoleniowa „Choroby Alergiczne – od Pediatrii do Geriatrii” jest największą konferencją alergologiczną w naszym kraju. Organizatorzy przewidują udział około 1500 uczestników. Swoje osiągnięcia i dokonania zaprezentuje kilkudziesięciu wykładowców, w tym kilku ekspertów z zagranicy. Program Konferencji obejmuje 13 sesji plenarnych, 7 warsztatów szkoleniowych oraz sympozjum szkoleniowe. Nowością na III Konferencji będzie Hot Topic.

W ciągu 4 dni Konferencji zostaną zaprezentowane najbardziej aktualne problemy współczesnej alergologii. Tytuł Konferencji – „Choroby Alergiczne – od Pediatrii do Geriatrii” – odzwierciedla skalę problemu alergii w naszym społeczeństwie, która może dotknąć każdego bez względu na wiek. Celem Konferencji jest przekazanie lekarzom takich metod terapii, które pozwolą ich chorym prowadzić normalne życie. Poprzez wykłady najwybitniejszych specjalistów, warsztaty i prezentacje ekspertów zostaną przybliżone osiągnięcia współczesnej alergologii, opartej na dokonaniach wielu dyscyplin medycyny.

Szczególny nacisk kładziony jest na to, by prezentowane treści i dokonania były oparte nie tylko na rozważaniach teoretycznych, ale klinicznych przypadkach i codziennej praktyce lekarskiej. Proponowana w trakcie Konferencji interdyscyplinarność jest gwarancją szerokiego spojrzenia na tematykę chorób alergicznych.

Program, warunki uczestnictwa oraz charakterystykę Konferencji znajdą Państwo na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego pod tym adresem – www.pta.med.pl

 Źródło: media.netpr.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *