Późna wiosna i lato to wyjątkowo uciążliwy czas dla alergików. Jest to okres najwyższego stężenia pyłków roślinnych , które wywołują rozmaite reakcje alergiczne. Teraz pacjenci cierpiący z ich powodu mogą szybciej poradzić sobie z przykrymi dolegliwościami. Lek przeciwdziałający objawom alergii Allergodil, który dotychczas można było nabyć wyłącznie na receptę, od teraz jest dostępny we wszystkich aptekach bez recepty. Pod adresem www.allergodil.pl powstał nowy serwis internetowy preparatu. 

Należymy do jednych z najbardziej zalergizowanych społeczeństw na świecie. Alergia dosięga ponad 40% polskiej populacji. Większość osób cierpi na stany zapalne błony śluzowej nosa lub alergiczny nieżyt nosa, którym często towarzyszą dolegliwości ze strony narządu wzroku. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że lekceważenie dokuczliwych reakcji alergicznych może prowadzić do  poważnych konsekwencji,  jak astma oskrzelowa czy chroniczne zapalenie zatok. Wcześnie rozpoznane i odpowiednio leczone objawy alergii można natomiast skutecznie kontrolować i łagodzić. Dzięki temu nie utrudniają one codziennego funkcjonowania i nie prowadzą do powikłań . Teraz jest to dużo prostsze i szybsze, gdyż zaopatrzenie się w lek przeciwko alergii Allergodil nie wymaga wizyty lekarskiej ani posiadania recepty.  Jest to duże ułatwienie dla pacjentów, którzy cierpią na alergię i chcą skutecznie się przed nią zabezpieczyć.

Allergodil jest lekiem przeciwhistaminowym nowej generacji, który jest dostępny w dwóch postaciach farmaceutycznych: aerozolu do nosa oraz kropli do oczu.

Allergodil w postaci aerozolu przeciwdziała objawom alergii ze strony dróg oddechowych. Lek zwalcza całoroczne  i sezonowe  alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (zwane potocznie katarem siennym). Preparat ogranicza wyciek wodnistej wydzieliny z nosa, napadowe kichanie, swędzenie i zatkanie nosa.

Allergodil w postaci kropli do oczu stosuje się w leczeniu i profilaktyce całorocznego i sezonowego alergicznego zapalenia spojówek. Preparat łagodzi zaczerwienienie, swędzenie i łzawienie oczu.

Ważną cechą preparatu Allergodil jest długotrwałość jego działania – nawet do 12 godzin. W przeciwieństwie do innych, miejscowych leków przeciwalergicznych, które można stosować tylko kilka dni, Allergodil jest bezpieczny i można się nim leczyć przez dłuższy czas.  Aerozol do nosa można nieprzerwanie aplikować przez 6 miesięcy, a krople do oczu – przez 6 tygodni. Po zastosowaniu preparatu objawy ustępują bardzo szybko. Krople do oczu przynoszą ulgę  już po 3 minutach, a aerozol do nosa po 15 minutach. Allergodil nie wpływa na sprawność psychofizyczną i nie wywołuje senności, mogą go więc stosować osoby aktywne zawodowo lub uczące się.  Przyda nam się on także w wakacyjnej apteczce, gdyż w sezonie urlopowym wzrasta stężenie pyłków roślinnych i jesteśmy szczególnie narażeni na alergię. Na czerwiec i lipiec przypada okres najbardziej intensywnego pylenia traw, które są odpowiedzialne za ponad 60% wszystkich uczuleń. W trakcie planowania urlopu warto skorzystać z mapy pyleń, dostępnej na nowej stronie internetowej Allergodilu, aby uniknąć wyjazdu w ryzykowne dla nas miejsce. Znajdziemy na niej również szczegółowe informacje o leku oraz interaktywną grę „Wygraj z alergią”.

 

Źródło:PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *