RevLite® Q-Switched – szerokie spektrum zabiegów na różnych typach skóry

Laser RevLite® EO Q-Switched Nd:YAG z oferty firmy OPTOPOL wykorzystuje technologię PTP (PhotoAcoustic Technology Pulse™) w celu zapewnienia maksymalnej mocy i wszechstronności dla różnorodnych zabiegów przeprowadzanych na różnych typach skóry.

Dzięki zastosowaniu w jednym urządzeniu aż czterech długości fali (1064 nm, 532 nm, 585 nm i 650 nm), laser RevLite znajduje zastosowanie w leczeniu bardzo wielu różnych schorzeń i niedoskonałości wszystkich typów skóry, doskonale i skutecznie radząc sobie zarówno z usuwaniem powierzchniowych i głębokich zmian pigmentacyjnych, tatuaży czarnych i kolorowych, plam wątrobowych i plam typu café-au-lait, jak i zmian naczyniowych. Większość zmian można usunąć szybko przy niewielkim lub zerowym ryzyku hiperpigmentacji.

Laser RevLite stosuje się również w zabiegach, których celem jest redukcja zmarszczek i blizn potrądzikowych, znamion Oty, a także usuwanie tatuaży i owłosienia, szczególnie ciemnych gęstych włosów pierwotnych na twarzy, niezależnie od typu skóry. W przypadku tego ostatniego zabiegu warto podkreślić, iż wysoka skoncentrowana moc urządzenia selektywnie działa na mieszki włosowe bez uszkadzania otaczającej skóry.

Rewolucyjna technologia gwarancją większej mocy

Laser RevLite® to rewolucyjne połączenie metody fotoakustycznej, wysokiej mocy oraz krótkiego czasu trwania impulsu w technologii PTP (PhotoAcoustic Technology Pulse™). Powoduje ona unikalne rozproszenie maksymalnej dawki energii, dzięki czemu do skóry docierają bardzo wąskie wiązki o mocy większej aż o 60% i to nawet w przypadku większych plamek. Ta unikalna nanosekundowa konfiguracja impulsów podwójne stymuluje kolagen: za pomocą technologii fotoakustycznej oraz delikatnego efektu fototermalnego, co jest gwarancją jeszcze większej skuteczności.

Potwierdzają to badania kliniczne: technologia PTP przynosi lepsze efekty i podnosi komfort pacjenta podczas zabiegów odmładzania skóry, ponieważ impulsy są równomiernie dystrybuowane na powierzchni skóry przez płasko zakończoną końcówkę, która zmniejsza ryzyko występowania drobnych poparzeń i ukłuć, minimalizując tym samym uszkodzenia na powierzchni skóry.

Urządzenie wyposażono w nowoczesny elektrooptyczny przełącznik RevLite® Q-Switch, który działa jak bardzo szybka migawka kumulująca energię między kolejnymi impulsami, aby umożliwić dystrybucję ponad 200 mW w odstępach 5-20 nanosekundowych. Takie wyniki są nieosiągalne dla starszej technologii Q-Switch. Komfort pracy lekarza gwarantują rączki zabiegowe Repetition Rate Multilite Dye, zaś intuicyjny ekran dotykowy daje możliwość pełnej personalizacji ustawień.

Działanie Anti-Aging (Anti-Aging Maintenance™)

Laser RevLite® stosowany indywidualnie lub jako część całego programu anti-aging jest bezpiecznym i szybkim narzędziem służącym efektywnej rewitalizacji skóry. Fale fotoakustyczne urządzenia selekcjonują kolagen za pomocą równolegle dystrybuowanych impulsów poprawiając napięcie skóry i modelując ją, a wszystko odbywa się bez użycia preparatów chłodzących, żelu czy środków na bazie węgla. Zabieg z użyciem lasera RevLite® eliminuje również konieczność rekonwalescencji.

Usuwanie wielokolorowych tatuaży i redukcja blizn

Technologia RevLite wykorzystuje wysoką moc do delikatnego rozbijania znajdujących się pod skórą cząsteczek tuszu. Metoda jest w pełni bezpieczna i nie stwarza ryzyka powstawania blizn czy zmian pigmentacyjnych. Dzięki różnym długościom fali, laser RevLite® skutecznie usuwa nawet duże wielokolorowe tatuaże.

Urządzenie może być także używane do nieablacyjnej rewitalizacji skóry, gwarantując natychmiastowe i długoterminowe efekty oraz skuteczną redukcję blizn. Zabieg przeprowadzony z użyciem lasera RevLite® nie powoduje powstawania efektów ubocznych takich, jak wybroczyny, a także nie wymaga okresu rekonwalescencji, czym różni się od zabiegów ablacyjnych.

*****

OPTOPOL Handlowy oddział DERMATOLOGIA specjalizuje się w wyposażaniu gabinetów i klinik dermatologicznych oraz medycyny estetycznej w specjalistyczny sprzęt diagnostyczny i zabiegowy na najwyższym światowym poziomie. Firma jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę urządzeń firm Solta Medical, Zeltiq, Energist, Iridex, Cynosure Conbio, Thermamedic, Canfield, Heine oraz IT Pharma. Wszystkie produkty oferowane przez OPTOPOL posiadają deklarację zgodności CE.

Więcej informacji na stronie
http://dermatologia.optopol.com.pl/

 

Więcej informacji:

OPTOPOL Handlowy, 22 612 10 00-15, www.optopol.com.pl

Paweł Szydłowski, 512 075 585, p.szydlowski@optopol.com.pl

Piotr Glowalla, 509 721 519, p.glowalla@optopol.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *