Letnia Szkoła Alergii w Krakowie

Od 18 do 21 sierpnia w Krakowi odbędzie się Letnia Szkoła Alergii największej europejskiej organizacji alergologicznej European Academy of Allergy and Clinical Immunology (EAACI) – spotkanie młodych naukowców z Europy i całego świata. Krakowskie spotkanie będzie poświęcone chorobom z kręgu wyprysku – informuje Polskie Towarzystwo Alergologiczne.

Poprzez wykłady, prezentacje i warsztaty badacze będą zdobywać wiedzę na temat zagadnień związanych z danym rodzajem alergii. Wśród chorób z kręgu wyprysku analizowane będą m.in. atopowe zapalenie skóry i alergiczny wyprysk kontaktowy.

Temat wyprysku jest przedmiotem dyskusji i wielu kontrowersji w środowisku akademickim i klinicznym. W Europie od wielu lat trwa dyskusja nad rozróżnieniem pojęć atopowego zapalenia skóry i wyprysku. Spotkania organizowane w ramach Letniej Szkoły Alergii są szansą na ujednolicenie stanowisk i wypracowanie wspólnych wytycznych diagnostyki i leczenia chorób alergicznych skóry.

Jak przypomina PTA, Letnia Szkoła Alergii EAACI będzie się odbywać niemal dokładnie w 12. rocznicę pierwszej polskiej edycji tego spotkania, które odbyło się w dniach 20-24 sierpnia 1999 roku w Białymstoku. Organizatorem ówczesnej Szkoły EAACI była zmarła w 2011 r. prof. Sabina Chyrek-Borowska, zaliczana do grona najwybitniejszych polskich alergologów, współzałożycielka i zasłużona członkini władz PTA, wieloletnia reprezentantka Polski w EAACI.

W tym roku PTA funduje trzy granty na Letnią Szkołę Alergii w Krakowie dla młodych polskich naukowców.

PAP – Nauka w Polsce

kol/ agt/

 

www.naukawpolsce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *