Szpital w Giżycku zmienia się dla mieszkańców

Opis cech dobrej  pielęgniarki  to jedno z zadań, które postawili sobie pracownicy Szpitala Giżyckiego w ramach eksperymentu „Najlepszy szpital. Giżycko”. To kolejny etap projektu realizowanego przez Grupę Nowy Szpital w Szpitalu Giżyckim.

Systematycznie powstaje plan zmian w giżyckim szpitalu, będący odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców. Na specjalnych warsztatach personel szpitala omawia opinie mieszkańców Giżycka wyrażone w przeprowadzonej w ubiegłym miesiącu ankiecie a następnie przygotowuje propozycje zmian w szpitalu.

Przygotowanie  personelu medycznego, jak zaplanować w pracy oddziałów szpitalnych czas przeznaczony na rozmowę z pacjentem czy jego rodziną, opracowanie propozycji  dokładnych informacji poszczególnych badań i zabiegów to niektóre z zadań, jakie pracownicy szpitala postanowili przygotować na następne warsztaty. Wyniki ankiety „Najlepszy Szpital. Giżycko” pokazały bowiem, że najważniejsze oczekiwania ludzi w stosunku do szpitala dotyczą personelu szpitalnego, sposobu komunikacji czy zrozumiałego opisu procedur medycznych.

Większość personelu angażuje się w prace nad planem zmian w szpitalu. Niektórzy mają wątpliwości, czy to się uda, ale jak nie spróbujemy to nie przekonamy się. Mam nadzieję, że coraz więcej osób będzie się angażować w nasze działania. To coś nowego, czego wcześniej nie robiliśmy. Z pewnością nie wszystkie pomysły uda nam się wcielić w życie od razu, ale będziemy starali się zbliżyć do oczekiwań pacjentów – komentuje Małgorzata Mistera, dyrektor ds. pielęgniarstwa w Szpitalu Giżyckim. 

Eksperymentalny projekt „Najlepszy Szpital. Giżycko” ma na celu zmianę placówki w bardziej przyjazną dla pacjentów. Pierwszym etapem akcji była ankieta przeprowadzona wśród mieszkańców Giżycka. Jej wyniki są obecnie omawiane przez personel szpitala i posłużą do przygotowania planu zmian.

Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej www.najlepszyszpitalgizycko.pl, można na bieżąco obserwować projekt, relacje z warsztatów czy zapoznać się z opiniami mieszkańców Giżycka. Internauci mogą włączyć się do akcji m.in. komentując pojawiające się na stronie informacje, czy proponując własne pomysły na zmiany. Eksperyment można również obserwować na Facebooku www.facebook.com/zdroweszpitale  i Twitterze: @szpitalgizycko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *