Przenośny koncentrator tlenu – pomoc w chorobie i treningu

Przenośny koncentrator tlenu to urządzenie o niewielkich rozmiarach i małej masie, które gwarantuje mobilność i pozwala na przeprowadzenie tlenoterapii niezależnie od miejsca, również w warunkach domowych. Jak działa ten sprzęt i w jakich sytuacjach zaleca się jego stosowanie?

Do czego służy przenośny koncentrator tlenu?

Koncentrator jest urządzeniem dostarczającym pacjentowi lub innej osobie wymagającej dotlenienia nieprzerwaną i stałą dawkę powietrza o podwyższonej zawartości tlenu. Sprzęt stosuje się przede wszystkim przy trudnościach w oddychaniu, astmie, bezdechu sennym i problemach z krążeniem. Nierzadko po mobilne urządzenie sięgają sportowcy, którzy chcieliby zwiększyć wydolność organizmu. Koncentrator tlenu znalazł też zastosowanie w branży kosmetycznej. Tlenoterapia może poprawić bowiem stan skóry. Praktyczny i nowoczesny sprzęt medyczny stanowi o wiele tańszą i bezpieczniejszą pomoc w leczeniu schorzeń i sportowych treningach, niż stosowane niegdyś butle tlenowe. Koncentrator nie podniesie ryzyka wybuchu pożaru w sytuacji, gdy powietrze wycieknie z urządzenia. Mobilne i praktyczne koncentratory znajdziesz na stronie gamareha.pl.

Koncentrator tlenu – jak działa ten sprzęt?

Koncentrator, aby wspierać terapię, musi zapewniać stałe i stabilne dostawy przefiltrowanego tlenu w trybie pracy ciągłej. Najmniej skomplikowane modele wyposażone są w dwa cylindry wypełnione zeolitem zdolnym do adsorbowania azotu z powietrza. W każdym cyklu jeden z cylindrów wypełnia się powietrzem do ciśnienia wynoszącego 138 kPa. Drugi cylinder, gdy pozostały tlen zostanie już przepompowany do dalszych części urządzenia, dekompresuje się do ciśnienia atmosferycznego. Oddaje wówczas zaabsorbowany azot. Opisane cykle powtarzają się nieustannie. Trwają około 20 sekund.

Domowa tlenoterapia

Tlenoterapia w warunkach domowych może okazać się niezwykle istotnym wsparciem w leczeniu chorób krążenia i w przeciwdziałaniu problemom z oddychaniem. Przenośny koncentrator tlenu nie odbierze pacjentom ani sportowcom zwiększającym wydolność płuc mobilności, a korzystanie z urządzenia jest bardzo łatwe. Przykładowo, nic nie zaburzy codziennego życia i nawyków osoby chorej. Radykalne zmiany staną się zbędne. Przenośny koncentrator tlenu wyposażony w wygodny uchwyt podłączymy do sieci elektrycznej lub zastosujemy zasilanie z użyciem wbudowanej baterii. Wysoka bezawaryjność tego medycznego sprzętu wykreuje pomyślne warunki do bezpiecznej i komfortowej terapii w domu pacjenta. Domowe leczenie schorzeń układu krążenia albo układu oddechowego nie będzie generować trudności ani licznych obowiązków, jak w przypadku stosowania butli tlenowych. Przenośny koncentrator tlenu oddzieli cenny pierwiastek od azotu z powietrza. Dodatkowo nawilży wdychaną mieszankę gazów je, dzięki czemu ułatwi oddychanie. Koncentrator przenośny jest wyjątkowo prosty w obsłudze. Nie wymaga też specjalistycznej wiedzy do prawidłowego użytkowania. Mobilny sprzęt medyczny stanie się doskonałym narzędziem łagodzącym kłopotliwe objawy astmy, raka płuc, mukowiscydozy albo włóknienia płuc.

Przenośny koncentrator tlenu pracuje cicho, pobiera niewiele energii i ma wydajną baterię, dlatego umożliwia powrót do normalnego, niezakłóconego zmianą nawyków trybu życia. Mobilny sprzęt medyczny i przydatny w treningu sprawi, że ruch na świeżym powietrzu, spotkania z przyjaciółmi czy podróżowanie powrócą do dotychczasowej rutyny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *