Zastąp butelkę PET butelką filtrującą!

Woda to najzdrowszy napój, nieodłączny element zdrowego odżywiania. Okazuje się jednak, że za sprawą opakowania, w którym się znajduje, może zawierać substancje niekoniecznie dla naszego zdrowia korzystne. Mowa o butelkach plastikowych PET.

Picie wody trudno przecenić. Pozwala ona na przeprowadzanie najważniejszych procesów metabolicznych w naszym organizmie, umożliwia transport składników odżywczych, tlenu oraz innych ważnych substancji. Ponadto, reguluje temperaturę ciała, bierze udział w usuwaniu toksyn z organizmu i wydalaniu produktów przemiany materii. Na dodatek rozrzedza krew zapobiegając m.in. nadciśnieniu tętniczemu i zakrzepicy. Wzmacnia odporność, pełni funkcję ochronną dla gałki ocznej, mózgu, rdzenia kręgowego, stawów. Poprawia koncentrację. Woda zawarta jest w każdej żywej komórce i tkance.

Woda z butelki plastikowej a zdrowie

Zdaniem badaczy z Uniwersytetu w Nowym Jorku, woda kupowana w sklepie w butelkach plastikowych może zawierać cząsteczki plastiku. To z kolei może stawiać pod znakiem zapytania jej korzystny wpływ na zdrowie. Chodzi przede wszystkim o jednorazowe butelki PET, które wskutek działania wysokiej temperatury lub uszkodzeń mechanicznych, np. zgniecenia mogą wydzielać mikrocząsteczki plastiku do wnętrza. Wpływ tego zjawiska na zdrowie nie został ostatecznie potwierdzony, ale podejrzewa się, że może on negatywnie oddziaływać na gospodarkę hormonalną i płodność.

Co zamiast butelki plastikowej?

Najlepszą alternatywą dla wody butelkowanej kupowanej w sklepach jest woda filtrowana. Filtry do wody skutecznie zatrzymują niepożądane “składniki” wody wodociągowej takie jak związki chloru, metale ciężkie czy drobinki żwiru lub rdzy pozostawiając przy tym inne cenne dla zdrowia minerały takie jak wapń czy magnez zawarte w kranówce.

Wodę można filtrować w domu za sprawą dzbanków filtrujących lub filtrów przepływowych. Gdy wychodzimy na zewnątrz świetnie sprawdzają się z kolei butelki filtrujące. Możemy je napełniać wielokrotnie, po każdym opróżnieniu butelki, a na dodatek w dowolnym miejscu – również na uczelni czy w pracy.

Butelki filtrujące zostały wykonane z bezpiecznego dla zdrowia tworzywa pozbawionego szkodliwego bisfenolu A. Przeznaczone są do wielorazowego użytku przez co mogą nam służyć wiele lat! Szukasz niezawodnej, poręcznej butelki filtrującej? Znajdziesz ją na https://dafi.pl/blog/ .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *