Coraz więcej produktów spożywczych wzbogacanych jest o witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. „Wzmocnione” soki, jogurty, a nawet kawa są nam doskonale znane. Ale kto słyszał o wodzie kranowej wzbogaconej w magnez? Choć brzmi to niecodziennie, dzięki wkładom filtrującym AquaMag marki Dafi nawet pospolita „kranówka” może być dla nas źródłem „pierwiastka życia”.

Wielu z nas żyje w pośpiechu i stresie. Brakuje nam czasu na zdrowe posiłki oraz odpoczynek. Dlatego, tak ważne jest, abyśmy codziennie dostarczali naszemu organizmowi odpowiedniej dawki magnezu – pierwiastka odpowiadającego za wiele procesów życiowych, łagodzącego skutki stresu i wspomagającego pamięć.

Magnezowy niezbędnik

Nowy wkład Dafi sprawia, że woda nie tylko zyskuje lepszy smak, ale przede wszystkim lepsze walory zdrowotne. Stosując filtry w prosty i regularny sposób, codziennie dostarczymy organizmowi dodatkową porcję tego niezbędnego pierwiastka. Badania laboratoryjne filtrów AquaMag potwierdziły skuteczność wzbogacania przefiltrowanej wody w magnez średnio o 20,6 mg/l. To dobroczynnie wpływa na system nerwowy, poprawia samopoczucie oraz chroni nas przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi jak np. nerwicami. Poza tym organizm ludzki najlepiej przyswaja magnez właśnie z wody, ponieważ nie zostaje on poddawany skomplikowanym procesom trawiennym.

Bez gotowania…

Co ważne, dzięki zbilansowanemu poziomowi magnezu przefiltrowana woda kranowa nadaje się do bezpośredniego spożycia. Nie wymaga nawet gotowania. Dzięki temu na jej bazie szybko przygotujemy zdrowe koktajle oraz mrożone napoje owocowe, najlepsze na letnie upały. Dodatkowo filtr AquaMag zmiękcza twardą wodę, która uwidacznia się w postaci osadu w czajniku. Woda twarda ma również gorsze właściwości rozpuszczania, co utrudnia uzyskanie odpowiedniego aromatu napojów i potraw. Wymienny wkład Dafi AquaMag umożliwia także redukcję niepożądanych substancji takich, jak chlor i jego pochodnych oraz niektórych metali ciężkich tj. ołowiu, kadmu, niklu, cynku, czy zanieczyszczeń organicznych.

i bez limitu

Warto wiedzieć, że dobowe zapotrzebowanie człowieka dorosłego w magnez waha się od 300 do 600 miligramów. Gdybyśmy chcieli zaspokoić je pijąc tylko przefiltrowaną wodą, musielibyśmy dziennie spożyć min. 15 litrów. To dużo…bardzo dużo! Dlatego tak ważne jest, aby nasza dieta była zbilansowana oraz bogata w składniki odżywcze i minerały, a wtedy filtry wody AquaMag zdecydowanie pomogą w jej urozmaiceniu. W dodatku „wzbogaconą” wodę możemy pić bez ograniczeń, wedle naszego zapotrzebowania, bo magnezu po prostu nie można przedawkować.

Wkłady filtrujące Dafi AquaMag dostępne są w sklepie internetowym http://sklep.dafi.pl/ oraz m.in. w sieciach Rossmann, Saturn, Media Markt, Alma, Piotr i Paweł, Real, Kaufland, E. Leclerc.

Ceny produktów:

Wkład filtrujący Dafi Unimax AquaMag: 17,00 zł za sztukę

Wkład filtrujący Dafi Classic AquaMag: 14,99 zł za sztukę


PR

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *