Zioła w leczeniu cukrzycy

Zioła stanowiły niegdyś jedyny środek leczniczy, natomiast w dobie farmakologii część z nas zapomniała o tym, jak bardzo skuteczne mogą one być. Teraz kiedy ludzie zaczynają odbudowywać swoje więzi z naturą, odkrywamy ich działanie na nowo. Wykorzystuje się je w walce z wieloma chorobami, czasem jedynie profilaktycznie, a innym razem stanowią ważny komponent leczenia i radzą sobie także z powikłaniami, które niosą dane schorzenia. Nie wszyscy wiedzą, że pośród różnych rodzajów ziół istnieją także zioła na cukrzycę, chociażby żeń-szeń stosowany we wczesnym stadium choroby, a także – bardzo istotny w jej przypadku – miłorząb japoński.

 

Działanie miłorzębu japońskiego polega na przeciwdziałaniu naczyniowym powikłaniom cukrzycy. Wpływa on pozytywnie na mikrokrążenie i jest kluczowym ziołem stosowanym w przypadku tej choroby. Wpływa on pozytywnie na ukrwienie mózgu, pamięć i koncentrację, a także pomaga zachować prawidłowe funkcjonowanie narządów słuchu i równowagi.

 

Oprócz miłorzębu

W preparatach ziołowych zalecanych w cukrzycy, oprócz wspomnianego już miłorzębu japońskiego znajdować się może też ekstrakt z owoców kasztanowca Specyfiki zawierające go, służą pomocą w walce z żylakami i działają przeciwzapalnie w obrębie układu naczyniowego.

 

Jeśli chory ma problemy z cholesterolem, pomóc może mu wyciąg z karczocha. Sprawia on, że cholesterol maleje i jest wydzielany z żółcią. Warto wspomóc jego działanie substancjami, które otrzymuje się ze skorupiaków morskich, ponieważ wchłaniają one tłuszcze zawarte w pokarmach. Dzięki temu chory walczy także z nadwagą i cellulitem. Wszystkie potrzebne do tego składniki również można znaleźć w odpowiednich preparatach.

 

Dla zdrowych oczu

Cukrzyca naraża siatkówkę oka na uszkodzenia, dlatego również o nią należy zadbać z użyciem odpowiednich preparatów. Najlepsze to te stworzone z borówki czarnej. Ważne składniki takich specyfików to luteina, karotenoid oraz betakaroten. Zażywanie ich znacząco pomaga w profilaktyce cukrzycy.

 

Zioła na cukrzycę stanowią bardzo ważny komponent w radzeniu sobie z tą chorobą, warto więc zaopatrzyć się w te, które mogą przynieść ulgę, a także zapobiec wielu ewentualnym powikłaniom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *