Zdrowe wakacje w leczniczej wodzie

Wakacje to czas wypoczynku i dobrej zabawy. Jest to również doskonały moment na poprawę naszej kondycji oraz zdrowia, o czym bardzo często zapominamy w natłoku codziennych obowiązków. Wybierając się na urlop z całą rodziną warto znaleźć miejsce, które zapewni wspaniałe atrakcje każdemu z jej członków. Jeśli kochamy wodę, z pewnością spodoba nam się wypoczynek w Solcu Zdroju – słynącym z Basenów Mineralnych.

Lato to czas, w którym szczególnie często decydujemy się na wypoczynek nad wodą. Najczęściej jako destynacje naszych podróży wybieramy morze lub jezioro. Część osób decyduje się także na bardziej aktywny urlop w obiektach posiadających kompleksy basenowe. Wybierając takie rozwiązanie warto połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać wodę o właściwościach leczniczych. Urlop w takim miejscu zapewni nam nie tylko zabawę, ale i zdrowie.

Źródło zdrowia, relaksu i urody

Zdrowe wakacje czekają na nas w Solcu Zdroju, w którym zlokalizowane są nowoczesne Baseny Mineralne. Obiekt ten bazuje na wodach czerpanych ze źródła „Malina”. Jest to najsilniejsza na świecie silnie zmineralizowana woda chlorkowo-sodowa, siarczkowa, bromkowa, jodkowa, borowa o zawartości aktywnych związków siarki ok. 900 mg/l. Kąpiele w niej działają dobroczynnie na nasz organizm, dzięki wnikaniu przez skórę siarki, która korzystnie wpływa na zmniejszenie dolegliwości bólowych i obrzęków. Dodatkowo siarka obniża cholesterol, poziom trójglicerydów, kwasu moczowego i glukozy we krwi. Przede wszystkim działa jednak leczniczo na choroby zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa, dyskopatie oraz reumatyzm. Wody mineralne solankowo-siarczkowe ze źródła „Malina” mają również doskonałe zastosowanie w kuracjach antycellulit oraz anty-aging dla naszej skóry i całego organizmu.

Wczasy pełne zabawy

Baseny Mineralne obok swoich zdrowotnych właściwości zapewniają także wiele wspaniałych atrakcji. W obiekcie oprócz basenu solankowo-siarczkowego znajdują się baseny rekreacyjne. To w nich instruktorzy prowadzą zajęcia z aqua aerobiku, gimnastyki leczniczej w wodzie, i inne ćwiczenia aerobowe na mini siłowni. Są też leżanki masujące, gejzery oraz jacuzzi. Dla najmłodszych został przygotowany brodzik o powierzchni 28,75 m², głębokości od 15 do 30 cm i temperaturze wody 33 – 34°C. Dzieci odnajdą tutaj także akcesoria do zabawy: zjeżdżalnię ,,Słonik’’, jeża wodnego, maty do pływania, zabawki i przybory wypornościowe do zabawy i oswajania z wodą, a także boisko do siatkówki i koszykówki wodnej czy bramki do piłki wodnej. Obiekt oferuje również naukę pływania pod okiem profesjonalnych trenerów.

Relaks w promieniach słońca

Osoby, które podczas urlopu, poza kąpielą w wodzie, uwielbiają także kąpiel słoneczną, mogą skorzystać z zewnętrznej części kompleksu – basenu o powierzchni 130 m², z temperaturą wody wynoszącą 28°C. W strefie tej dostępna jest zielona plaża oraz leżaki. Osoby stroniące od słońca, mogą odpocząć na świeżym powietrzu, w zacienionym miejscu z krzesełkami i stolikami.

A po kąpieli…

Długie kąpiele w wodzie powodują nasilenie się apetytu. Możemy go zaspokoić w Restauracji „Źródło Smaku”. Miejsce to oferuje klasyczne dania kuchni polskiej, pyszną pizzę w stylu włoskim oraz różnorodną ofertę fast-food. Po posiłku dzieci mogą spędzić czas w kąciku zabaw, a rodzice skorzystać ze strefy saun i strefy wellness oraz bogatej oferty zabiegowej, dostępnej w „Centrum Zdrowia”. Można w niej znaleźć m.in.: zabiegi lecznicze i pielęgnacyjne – np. kąpiele siarczkowe, różnorodne masaże, terapię manualną, kinezyterapię, a także zabiegi SPA, w tym autorski zabieg sieci Malinowe Hotele – Malinowe SPA Balneo realizowany na bazie Balneokosmetyków, posiadających w składzie wodę siarczkową.

Więcej informacji na temat Basenów Mineralnych w Solcu Zdroju można znaleźć na stronie: http://www.basenymineralne.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *