Podczas okresu każda kobieta potrzebuje niezawodnej ochrony zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Tymczasem obfite miesiączki, obawa przed przeciekaniem i przykrymi plamami na pościeli i bieliźnie spędzają kobietom sen z powiek. Dlatego z myślą o niezawodnej ochronie w ciągu nocy zaprojektowano nowe o.b.® ProComfort™ Night.

Pierwsze na rynku tampony z zabezpieczającymi skrzydełkami SilkTouch™, które delikatnie rozwijają się i dopasowują do kształtu kobiecego ciała, dzięki czemu zapewniają niezawodną ochronę przez całą noc i gwarantują poranne uczucie czystości i świeżości.

Nieprzespane noce…

Sen jest niezbędny każdemu człowiekowi do prawidłowego funkcjonowania. Aby zachować zdrowie i dobre samopoczucie potrzebujemy średnio ok. 7–8 godzin snu na dobę. Tymczasem wiele kobiet przyznaje, że w ‘te trudne dni’ nie jest w stanie spokojnie przespać nocy. Podczas spoczynku krew gromadzi się w pochwie i ‘wylewa się’ wraz ze zmianą pozycji ciała. Dlatego niektóre kobiety podczas miesiączki rezygnują ze swojej ulubionej piżamy czy koszuli obawiając się, że podczas snu płyn wycieknie i poplami bieliznę. Inne decydują się spać czujnie, uważnie analizując sygnały, jakie wysyła im orga­nizm – śpią płytkim snem, starając się ograniczyć do minimum zmiany pozycji. Efekt – poranne rozdrażnienie i zmęczenie, senność w ciągu dnia, zły nastrój, który przekłada się na relacje z otoczeniem i samoocenę kobiet. Warto pamiętać, że sen to zdrowie i dobre samopoczucie, dlatego warto zadbać o spokojny wypoczynek – szczególnie w ‘te trudne dni’.

Tampon o.b.® ProComfort™ Night – niezawodna ochrona w nocy.

Poranne uczucie czystości i świeżości.

W czasie miesiączki każda kobieta potrzebuje niezawodnej ochrony i komfortu. Dlatego powstały nowe tampony o.b.® ProComfortTM Night. W odróżnieniu od podpasek wchłaniają płyn wewnątrz ciała, dzięki czemu kobiety nie mają poczucia ‘przelewania się’ płynu. To pierwsze na rynku tampony z zabezpieczającymi skrzydełkami SilkTouchTM, które delikatnie rozwijają się i dopasowują do kształtu kobiecego ciała. Są przeznaczone do stosowania w nocy – wystarczy pamię­tać o aplikacji tamponu przed snem i usunięciu zaraz po przebudzeniu.

o.b.® ProComfort™ Night

o.b.® Pro ComfortTM Night dostępne są w dwóch rozmiarach:

•           Normal – zapewniają optymalną ochronę przy mniej obfitym okresie

•           Super – rekomendowane dla kobiet o obfitym okresie

Rekomendowana cena: opakowanie 16 szt. tamponów – 10,99 zł.

Tampony o.b.® posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Unikalny system ochrony wyróżniający o.b.® ProComfort™ Night

Unikalne, zabezpieczające skrzydełka SilkTouch™ rozwijają się delikatnie i dopasowują do indywidualnych kształtów ciała, wychwytując płyn, który inne tampony i podpaski mogłyby przepuścić. Tworzą też wiele warstw, które skuteczniej kierują płyn do wnętrza tamponu, gdzie zostaje on wchłonięty przez ultrachłonne włókna. Ponadto tampony o.b. ® ProComfort™ Night z jedwabiście gładkimi i miękkimi skrzydełkami SilkTouch™ pewnie trzymają się w miejscu oraz pozwalają na wygodne wprowadzanie i usuwanie tamponu.

2. Tworzą wiele warstw, które skuteczniej kierują płyn do wnętrza tamponu

1. Rozwijają się i dopasowują do indywidualnego kształtu każdej kobiety, by lepiej wychwycić płyn

Zdaniem kobiet…

Podczas badania przeprowadzonego na zlecenie marki o.b.® przez Millward Brown* 56% Polek przyznało, że innowacyjne tampony o.b.® Pro ComfortTM Night spełniają ich oczekiwania dotyczące zapewnienia niezawodnej ochrony i komfortu w nocy. Aż 62% kobiet przyznało też, że dzięki zastosowaniu unikalnej technologii skrzydełek tampony są odpowiednie do stosowania w nocy. Dzięki temu, że wchłaniają płyn wewnątrz ciała gwarantują pełną swobodę ruchów a co najważniejsze – są niezwykle dyskretne i działają w pełnej harmonii z kobiecym ciałem.

*Na podstawie badania Millward Brown, ‘Badanie siły i kondycji marki’. Reprezentatywna grupa 358 kobiet w wieku 11-49 lat, V 2013

Kobiece sprawy – miesiączka – higiena i komfort w nocy

W trakcie miesiączki kobiety obawiają się, że podczas snu nie będą w stanie kontrolować fizjologii swojego organizmu. Z uwagi na fakt, że w pozycji leżącej krew może gromadzić się w pochwie, kobiety często mają poczucie nieprzyjemnego “przelewania się” płynu menstruacyjnego przy zmianie pozycji ciała. Stąd konieczność znalezienia odpowiedniej ochrony – na tyle skutecznej, aby zapobie­gać przeciekaniu środków higienicznych przez 7-8 godzin bez przerwy i na tyle bezpiecznej, aby jej stosowanie przez tak długi czas nie niosło za sobą negatywnych konsekwencji zdrowotnych.

dr hab. n. med. Agnieszka Drosdzol-Cop

Tampon czy podpaska?

Stosowanie podpasek, jako ochrony nocnej może być dla wielu kobiet niewystarczające. Na skutek przesunięcia, zwinię­cia lub przeciekania dochodzi do zabrudzenia bielizny bądź pościeli. Co więcej podpaska może uniemożliwiać przybranie ulubionej pozycji podczas snu, a z powodu bezpośredniego, wielogodzinnego kontaktu ze strefami intymnymi kobiety może powodować drażnienie narządów płciowych i poczucie dyskomfortu. Również w przypadku tradycyjnych tampo­nów, nieprzystosowanych do użycia podczas snu, może się zdarzyć, że zbyt obfity płyn miesiączkowy przecieknie i dojdzie do zaplamienia bielizny. Dlatego właśnie powstały o.b.® ProComfort™ Night.


o.b.® ProComfort™ Night – niezawodna ochrona w nocy

o.b.® ProComfort™ Night to pierwsze na rynku tampony z zabezpieczającymi skrzydełkami SilkTouch™, które delikatnie rozwijają się i dopasowują do kształtu kobiecego ciała. Zapobiegają przeciekaniu płynu na zewnątrz, a tym samym zabru­dzeniu bielizny oraz pościeli. Umożliwiają pełen komfort w godzinach nocnych, pozwalając przybrać dowolną pozycję ciaław czasie snu. Dzięki temu, że wchłaniają płyn bezpośrednio wewnątrz ciała, kobiety nie mają poczucia nieprzyjemnego ‘przelewania się’. Ich stosowanie sprawia, że strefa intymna kobiety pozostaje sucha i nie jest podrażniana, zapobiegając stanom zapalnym i poczuciu dyskomfortu. Używanie tamponów o.b.® ProComfort™ Night pozwala również na utrzymanie w pochwie korzystnie działających bakterii Lactobacillus, które stanowią naturalną florę bakteryjną. Ich obecność w dolnych drogach płciowych kobiety zapobiega zakażeniom drobnoustrojami chorobotwórczymi. Ważne tylko, aby pamiętać o wska­zaniach dotyczących stosowania tamponów na noc. Zaleca się, aby tampon pozostawał w pochwie ok. 8 godzin, czyli tyle ile przeciętnie śpi kobieta. Oznacza to, że tampon powinien zostać zaaplikowany bezpośrednio przed położeniem się spać i wymieniony na nowy zaraz po przebudzeniu. Należy również zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego rozmiaru tamponu. o.b.® ProComfort™ Night są dostępne w dwóch rozmiarach: o.b.® ProComfort™ Night Normal (mniejsza chłonność) oraz o.b.® ProComfort™ Night Super (większa chłonność). Tampony w rozmiarze Super są przeznaczone do stosowania w czasie obfitszej miesiączki (przeważnie dwa pierwsze dni), następnie można sięgnąć po wariant Normal, który zapewni optymalną ochronę przy mniej obfitej miesiączce.

Tampony o.b.® ProComfort™ Night są idealnym rozwiązaniem dla kobiet chcących czuć się sucho, pewnie i komfortowo w nocy w czasie miesiączki. Są nowoczesne, skuteczne oraz bezpieczne. Tampony o.b.® posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Piśmiennictwo

1. Wichniak A; Praktyczne wskazówki dotyczące rozpoznawania i leczenia zaburzeń snu; WS – 2011/01 Medycyna Praktyczna Psychiatria; Zaburzenia Snu.

2. Hickey RJ, Abdo Z, Zhou X, Nemeth K, Hansmann M, Osborn TW 3rd, Wang F, Forney LJ; Effects of tampons and menses on the composition and diversity of vaginal microbial communities over time; BJOG. 2013 May;120(6):695-704.

3. Stanowisko ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego dotyczące stosowania tamponów o.b.® ProComfort™.  ob_material_prasowy_A4–4_2014–5.indd 3 14/04/14 12:50

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *