Odkładanie byle gdzie, wycieranie o koszulę, wrzucanie bez futerału do torebki – to standardowe nawyki osób, które noszą okulary. Tymczasem to właśnie złe przyzwyczajenia przyczyniają się do nieodwracalnych uszkodzeń soczewek. Na szczęście na rynku już dostępne są szkła 3 i pół razy bardziej odporne na mikrozarysowania, dzięki czemu wydłuży się czas użytkowania okularów oraz ulegnie poprawie komfort widzenia.

Okulary do potęgi 3.

Uszkodzenia okularów wynikają z codziennego ich użytkowania.

– Bez względu na to jak bardzo o nie dbamy – są nieodwracalne – mówi Monika Krygier z firmy JZO, która wprowadziła na rynek nowe soczewki z powłoką antyrefleksyjną Ideal Max – Powstają np. podczas odkładania okularów na półkę, przecierania ich brzegiem koszuli czy noszenia w torebce. W efekcie, na powierzchni soczewki powstają rysy, które po pewnym czasie sprawiają, że widzimy z mniejszą ostrością. To zaś prowadzi do poważnego zmniejszenia komfortu użytkownika, a w końcu – konieczności wcześniejszej wymiany szkieł na nowe i poniesienia kosztów – tłumaczy ekspert.

Nowe soczewki z powłoką antyrefleksyjną Ideal Max trafiły do sprzedaży w  kwietniu. Powstały przy zastosowaniu nanotechnologii. Soczewki z powłoką  Ideal Max przeszły serię testów wytrzymałościowych w laboratorium badawczym. Jak wykazały badania, produkt jest prawie o 3,5 razy bardziej odporny na mikrozarysowania, niż soczewki z tradycyjną powłoką antyrefleksyjną.  Innowacyjność soczewek z powłoką Ideal Max zapewnia zastosowanie wielu powłok, z których każda odpowiada za inną cechę szkieł – a dzięki warstwie „Max”, modyfikowanej za pomocą wiązki plazmy, są one odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Pozostałe warstwy gwarantują soczewkom antyelektrostatyczność, dzięki której do szkieł nie przylega kurz ani brud albo wygładzają powierzchnię szkieł, co sprawia, że do okularów nie przyczepiają się kropelki wody.

– Nowe szkła eliminują także niepożądane znaki świetlne, są one wygaszane w każdych warunkach oświetleniowych.  Dla wielu użytkowników jest to bardzo ważne nie tylko ze względu na wygodę, ale także na wygląd zewnętrzny okularów – dodaje Monika Krygier.

 

Fot. Widzenie przez soczewkę ze standardową powłoką

 

Fot. Widzenie przez soczewkę z powłoką IDEAL MAX

 

Źródło: PR

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *