Lepszy ginekolog kobieta czy mężczyzna?

Niejednokrotnie spotykamy się z sytuacją kiedy, ktoś wmawia nam, że płeć w przypadku ginekologa ma znaczenie. Kobiety, które wybierają swojego lekarza o tej samej płci często twierdzą, że mężczyźni nie są w stanie zrozumieć jak czują się podczas wizyty. Są one zazwyczaj skrępowane faktem, że muszą się rozebrać przed obcą osoba, a co dopiero mężczyzną. Inaczej jest w przypadku kiedy lekarzem jest kobieta. Pacjentki uważają, że jest ona w stanie wczuć się w ich sytuację i tym samym lepiej je zrozumieć. Intymne i wstydliwe tematy również ponoć lepiej poruszać u lekarza tej samej płci, gdyż tak jak w poprzednim przypadku i teraz łatwiej będzie być zrozumianym.

Nie sposób nie zgodzić się z tymi argumentami, zdarzają się jednak przypadki, że posądza się mężczyzn o to, że patrzą na swoje pacjentki jak na obiekt pożądania. W tym przypadku jednak argument wydaje się być mocno przesadzony. Pamiętajmy, że ginekolog mężczyzna to lekarz i płeć nie ma tu żadnego znaczenia. Tak samo jak w przypadku innych specjalizacji na co dzień bada on wiele pacjentek i z pewnością nie widzi w nich obiektu pożądania, a raczej obiekt badań. Jest to przecież dla niego zupełnie normalne, dlatego też używanie tego typu argumentów można uznać za nietrafione.

Poznaj wiele porad na temat zdrowia – https://porady123.pl/zdrowie

Z drugiej strony istnieje wiele zwolenniczek preferujących mężczyzn jako ginekologów. Faktem jest, że nie wczuje się on w problemy pacjentki jak mogłoby to mieć miejsce w przypadku kobiety, ale właśnie to jest uważane za zaletę. Często to porównywanie schorzeń ma wpływ na to, że ginekolożki wykonują swoja pracę bardziej mechanicznie. Skoro pani doktor sama żyje z obfitymi miesiączkami bądź też innymi schorzeniami, to z góry może stwierdzić, że to jeszcze nie koniec świata i żeby nie przesadzać. Ginekolog mężczyzna może za to podejść do tego bardziej profesjonalnie i fachowo. Dlatego też wiele kobiet uważa, że ginekolodzy są bardziej delikatni niż ginekolożki. Jako, że nie są w stanie sobie to końca wyobrazić jakie uczucie towarzyszy kobietom są bardziej życzliwi i subtelni, chętniej wyjaśniają wszelkie wątpliwości i cierpliwiej podchodzą do pacjentki.

Tak naprawdę ile kobiet tyle opinii odnośnie wyboru płci lekarza. Należy jednak zadać sobie pytane czy to jest najważniejsze przy wyborze. Powinniśmy przede wszystkim skupić się na wyborze specjalisty, jego przebiegu praktyki lekarskiej oraz zwrócić uwagę na opinie jakie można znaleźć na jego temat. Jeśli chodzi o nasze zdrowie to jest najważniejszy czynnik na jaki powinniśmy kłaść nacisk. Statystycznie wynika, że jeśli kobiety wybrały sobie lekarza, który spełnia ich wymagania to obstają przy wyborze płci właśnie na jego korzyść. Zachowania lekarzy obu płci również są dwojako odbierane. Jedni cenią sobie humor i luźną atmosferę w gabinecie, inni natomiast oczekują poważnego traktowania i chłodnej kalkulacji podczas wizyty. Widać zatem, że w przypadku jednych pewne zachowania są zaletą, a dla innych mogą stanowić problem nie do przejścia. Najważniejsze, aby każdy czuł się dobrze podczas wizyty u specjalisty.

Artykuł przygotował rzetelny Ginekolog z Warszawy z ponad 20 letnim doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *