Uważaj na groźne wirusy w trakcie podróży

Planując odkrywanie kolejnego zakątka świata, na początek uzbrajamy się w mapę i przewodnik. Następnie, pakujemy  ubrania z outdoorowej kolekcji i wszelkie niezbędne turystyczne gadżety. Jednak, czy w trakcie tych radosnych przygotowań myślimy o zagrożeniach, jakie może nieść spożywanie lokalnej wody w egzotycznych krajach?

Przygotowując się do kolejnych podróżniczych podbojów, poświęćmy więcej uwagi sposobom zabezpieczania się przed wodnymi bakteriami i wirusami, w krajach, w których nie ma systemów uzdatniania wody. Nie należy ufać nawet najlepszym hotelom, a do mycia zębów używać wyłącznie zdezynfekowanej wody. Zbagatelizowanie zagrożeń, jakie niosą bakterie, może się dla nas źle skończyć. W najlepszym dla naszego zdrowia wypadku złapiemy chorobę żołądkową. Jednak, czy warto zepsuć sobie całą wycieczkę?

Podróżnikom, potrzebującym czystej wody, z pomocą przychodzi kieszonkowe przenośne urządzenie – SteriPen. To szybki i prosty sposób na czystą i bezpieczną wodę. SteriPen wykorzystuje bakteriobójczą falę światła UV, wygląda jak niewielki mazak i w ciągu kilkudziesięciu sekund dezynfekuje nawet litr wody, czyniąc ją zdatną do spożycia.

Stosowanie SteriPen’a pomaga zapobiegać takim chorobom jak ameboza, cholera, ospa, zapalenie wątroby, choroba legionistów, wszelkie biegunki oraz innym, których przyczyny (mikroby) bytują w wodzie. Ponadto eliminuje ryzyko zakażenia wirusami grypy (również ptasiej grypy), groźnymi bakteriami takimi jak Salmonella & E.coli, paciorkowce, gronkowce, krętkami Leptospirosis (wywołującymi leptisporozę żółtaczkowo-krwotoczną), pasożytniczymi pierwotniakami jelitowymi (np. Oocysty Cyclospora), pierwotniakami takimi jak Cryptosporidium czy Giardia, które mogą występować w wodzie z niepewnego źródła. SteriPen zmniejsza również ryzyko przeziębienia się – tłumaczy Arkadiusz Majewski, właściciel firmy Red Bird zajmującej się dystrybucją produktów SteriPen w Polsce.

Odkażenie pół litra wody za pomocą SteriPen trwa zaledwie 38 sekund. Dzięki temu możemy dyskretnie zdezynfekować wodę nawet w restauracji. Przygotowana do spożycia woda ma naturalny smak, a także nie zawiera odkażających środków chemicznych. Warto zaznaczyć, że SteriPen to jedyny przenośny filtr, który posiada złoty certyfikat WQA (Water Quality  Association), organizacji non profit, czuwającej nad jakością urządzeń i chemikaliów służących do uzdatniania i filtrowania wody. Program certyfikacji gwarantuje klientom, że firmy będące jego członkami oferują wiarygodne produkty, wsparcie techniczne, informacje dla klienta oraz przyjazną cenę urządzeń.  

  • SteriPen Traveler

W lekkiej, eleganckiej obudowie – idealny dla turystów. Traveler, tak jak wszystkie inne modele SteriPen, doskonale radzi sobie ze zwalczaniem wirusów, bakterii i pierwotniaków, między innymi takich jak Cryptosporidium oraz Giardia (lamblie), które wywołują wiele poważnych zakażeń układu pokarmowego.

Dzięki Travelerowi można zapewnić sobie, nawet w ekstremalnych sytuacjach, dostęp do tysiąca litrów czystej wody w kieszeni, torebce czy plecaku.

CENA: 499 PLN

  • SteriPen Journey

Rewolucyjne rozwiązanie – SteriPen Journey z wyświetlaczem LCD, pokazującym kolejne etapy procesu dezynfekcji wody.

Zintegrowany ekran LCD wyświetla informacje o wybranej pojemności wody do oczyszczenia (½ litra lub 1 litr) i statusie baterii, a także pokazuje czas dezynfekcji. Ekran LCD wyświetla również liczbę użyć oraz informuje, gdy żywotność lampy UV zbliża się do końca. Żywotność lampy jest imponująca – 10 000 cykli – i pozwala na oczyszczanie 1 litra wody 4 razy dziennie przez 7 lat.

CENA: 549 PLN

####

 

Red Bird (www.redbird.com.pl) – Łódzka firma zajmująca się importem i dystrybucją markowej odzieży oraz akcesoriów podróżnych. Wyłączny dystrybutor marki CONTIGO, a także PacSafe®, Dr.Bacty, SteriPEN, Toollogic, HighSierra, Balanzza, Mac in Sac oraz reseller w B2B marek Jackpot & Cottonfield, Jansport, Columbia, Henri Lloyd, toreb Ecco w Polsce. Właściciel sklepu internetowego www.ZabierzKoniecznie.pl.

Źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *