Ujędrniająca lipo-oliwka do rąk Elixine- naukowe rozwiązanie dla skóry rąk

 

Ujędrniająca lipo-oliwka do rąk Elixine to innowacyjny preparat przeznaczony do codziennej przeciwzmarszczkowej pielęgnacji skóry dłoni. Dzięki skoncentrowanej, bogatej w substancje aktywne formule długotrwale spowalnia zachodzące w skórze procesy starzenia. Utrzymuje jej naturalną elastyczność i jędrność. Lipo-oliwka zawiera aktywną pochodną kwasu askorbinowego – NIKKOL VC-IP. Charakteryzuje się ona dużo większą skutecznością niż czysty kwas askorbinowy. Ma działanie antyoksydacyjne, chroni przed promieniami UV i redukuje przebarwienia. Preparat powstał we współpracy z dermatologami.

Dłonie są jednym z najbardziej widocznych atrybutów kobiecej urody. Ich kondycja i wygląd często są postrzegane jako świadectwo kultury osobistej czy statusu społecznego. Tymczasem ze względu na swoją specyficzną budowę oraz szczególne narażenie na wpływ czynników zewnętrznych, skóra dłoni starzeje się znacznie szybciej niż innych partii ciała.

Skóra dłoni zbudowana jest w głównej mierze z podścieliska łącznotkankowego, ma minimalną grubość tkanki podskórnej, która pełni funkcje ochronne. Znajduje się w niej duża liczba gruczołów potowych zwiększających utratę wody, natomiast jest prawie całkowicie pozbawiona gruczołów łojowych. Ponadto dłonie są szczególnie narażone na działanie czynników zewnętrznych: w lecie – promieniowania UV, w zimie – mrozu, wiatru, wahań temperatury. Mają też częsty kontakt z wodą, środkami czystości i detergentami. Wszystkie te czynniki przyspieszają proces starzenia się.

 Pod jego wpływem w skórze dłoni dochodzi do spowolnienia metabolizmu komórek, spada ilość produkowanego naturalnego czynnika nawilżającego (NMF), pojawiają się ubytki w lipidach substancji międzykomórkowej, a fibroblasty wytwarzające włókna kolagenowe i elastynowe są coraz mniej aktywne. Ponadto z wiekiem zmniejsza się ilość melanocytów w skórze, co prowadzi do nierównomiernego zabarwienia skóry oraz powstawania plam barwnikowych. Aby spowolnić te procesy konieczne jest regularne wspieranie fizjologicznych funkcji skóry, które tracą swoje właściwości wraz z wiekiem.

Ujędrniająca lipo-oliwka do rąk Elixine to nowy preparat, będący uzupełnieniem specjalistycznej pielęgnacji dłoni Elixine. Przeznaczona jest do codziennej przeciwzmarszczkowej pielęgnacji. Dzięki wyjątkowo bogatej, skoncentrowanej, bezwodnej formule uzupełnia fizjologiczne substancje skóry, spowalniając zachodzące w niej procesy starzenia się. Preparat zawiera innowacyjny składnik – NIKKOL VC-IP czyli fotostabilną i lipofilną (rozpuszczalna w tłuszczach) pochodną kwasu askorbinowego, charakteryzującą się dużo większą skutecznością i aktywnością niż czysty kwas askorbinowy. Nikkol VC-IP opóżnia procesy starzenia się skóry, rozjaśnia jej koloryt i redukuje przebarwienia. Zawarty w oliwce Volulip™ silnie stymuluje syntezę kolagenu oraz kwasu hialuronowego, przez co poprawia jędrność i elastyczność skóry dłoni oraz widocznie zwiększa jej uwodnienie. Preparat uzupełnia lipidy międzykomórkowe, w tym NNKT i odbudowuje cement międzykomórkowy. Regularne stosowanie ujędrniającej lipo-oliwki do rąk Elixine długotrwale utrzymuje naturalną elastyczność i jędrność skóry dłoni.


Dermokosmetyki Elixine są dostępne wyłącznie w aptekach.
Działanie substancji aktywnych w Ujędrniającej lipo-oliwce do rąk Elixine:

Nikkol VC-IP – innowacyjny składnik, stabilna i lipofilna aktywna forma kwasu askorbinowego. Dzięki lipofilności charakteryzuje się doskonałym przenikaniem przeznaskórkowym. Czysty kwas askorbinowy, jest bardzo wrażliwy na czynniki zewnętrzne i pod ich wpływem ulega rozkładowi, tracąc swoje cenne właściwości zanim przeniknie w głąb skóry. Jako substancja nierozpuszczalna w tłuszczach, nie jest w stanie wniknąć w struktury lipidowe naskórka. Badania naukowe potwierdzają, że NIKKOL VC-IP jako rozpuszczalna w tłuszczach pochodna kwasu askorbinowego wykazuje siedmiokrotnie większą zdolność przenikania do skóry i wchłaniania międzykomórkowego niż czysty kwas askorbinowy.

Nikkol VC-IP działa wielopłaszczyznowo:

  • Chroni skórę dłoni przed tworzeniem się nadtlenkowych grup lipidowych (powstających w procesie utleniania lipidów) oraz działa antyoksydacyjnie, dzięki czemu długotrwale opóźnia procesy starzenia się skóry dłoni.

  • Aktywuje metabolizm komórkowy, przyspiesza syntezę kolagenu. Skóra rąk staje się bardziej jędrna i sprężysta.

  • Chroni komórki skóry i ich DNA przed negatywnym działaniem promieni słonecznych opóźniając proces starzenia się skóry.

  •  Hamuje aktywność wewnątrzkomórkową tyrozynazy (enzymu uczestniczącego w tworzeniu melaniny) oraz melanogenezę, dzięki czemu rozjaśnia koloryt skóry i redukuje przebarwienia.

Skuteczność działania Nikkol VC-IP – wzrost syntezy kolagenu


Lipex Omega 3/6 – kompleks bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT). Dostarcza m.in. kwas linolowy i α-linolenowy, będące fizjologicznymi składnikami naturalnie występujące w skórze. Przywraca równowagę wodno-lipidową naskórka i poprawia funkcjonowanie jego bariery ochronnej. Działa antyoksydacyjnie i opóźnia procesy starzenia się skóry.

Volulip ™- kompleks naturalnego peptydu oraz ekstraktu z rośliny Portulaca pilosa. Poprawia jędrność naskórka dłoni oraz widocznie zwiększa jego uwodnienie. Silnie stymuluje syntezę kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Poprawia jędrność i elastyczność skóry dłoni.

Olej jojoba i avocado – długotrwale wzmacniają i odbudowują naturalną strukturę lipidową warstwy rogowej naskórka. Uzupełniają niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) oraz chronią przed przez naskórkową utratą wody (TEWL). Pozostawiają na powierzchni skóry naturalny film lipidowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *