Tempur Traditional – (nie)tradycyjna poduszka

Ma klasyczny kształt, można się nią otulić, dowolnie formować i zwijać. Choć wygląda jak zwykła, tradycyjna poduszka i tak też się nazywa, kryje w sobie znacznie więcej. Tempur Traditional jest nowością w ofercie firmy Tempur.

Problemy z zasypianiem, poranne bóle karku czy pleców to w dużej mierze wina źle dobranej poduszki. Wynikają one głównie z tego, że klasyczna puchowa poduszka jest luźno wypełniona i pod wpływem ciężaru głowy odkształca się po niedługim czasie. Wówczas przestaje właściwie podpierać odcinek szyjny kręgosłupa, a żeby temu zaradzić musielibyśmy ją wymieniać przynajmniej co kilka tygodni. Z tego powodu – mimo wieloletnich nawyków – coraz częściej rezygnujemy z tych tradycyjnych i wybieramy podparcie ergonomiczne poduszek profilowanych lub ortopedycznych. U wielu jednak ciężko zmienić przyzwyczajenia, dlatego dużo czasu może zająć wybór odpowiedniej poduszki profilowanej.

Ale od dziś nie musimy rezygnować z tradycyjnych poduszek. Tempur Traditional – nowość w ofercie firmy Tempur – choć zachowała klasyczny kształt, różni się od tych pozostałych. Została wypełniona rozdrobnionym materiałem termoelastycznym TEMPUR®, dzięki czemu zapewnia znacznie lepsze podparcie głowy w dowolnej pozycji snu i dopasowuje się do odcinka szyjnego, odciążając przy tym kręgosłup. Zachowała też dużą plastyczność, dlatego uformujemy ją wedle upodobań albo zegniemy w pół, gdy wolimy ułożyć głowę nieco wyżej. Dodatkowo podpierać będzie nasze plecy, np. gdy będziemy chcieli poczytać książkę w pozycji siedzącej. Bez problemu dopasujemy ją do własnych oczekiwań, ponieważ dostępna jest w trzech wersjach: miękkiej, średniej i twardej. Łatwo też dobrać do niej poszewkę, ponieważ ma standardowe wymiary (70×50 cm).

Poduszka Tempur Traditional została osłonięta estetycznym, bawełnianym pokrowcem, który łatwo zdjąć w celu wyprania (maksymalna temperatura 600). Jest hipoalergiczna, zabezpieczona przed rozwojem mikroorganizmów i posiada certyfikat Oeko-Tex 100, czyli nie zawiera żadnych substancji szkodliwych dla zdrowia.

 Poduszka TEMPUR Traditional:

Wymiary/Cena:

  • 60×50 cm – 464 zł
  • 70×50 cm – 475 zł

Trzy wersje twardości:

  • miękka, średnia, twarda

Zdejmowany pokrowiec

  • 100% bawełna
  • prać maksymalnie w 600

Certyfikat Oeko-Tex 100

  • nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia

Gwarancja: 3 lata


Informacje o firmie:

Tempur Polska jest pierwszym polskim oddziałem, wywodzącej się z Ameryki grupy Tempur-Pedic International, działającej już w 80 krajach świata. Firma jest światowym liderem w produkcji i dystrybucji materaców i poduszek. Posiada w swojej ofercie artykuły dedykowane do mieszkań, domów i hoteli. Wytwarza je z autorskiego materiału TEMPUR (wynalezionego przez NASA) – dostosowującego się do kształtu ciała użytkownika.

 

Źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *