Targi WIHE 2014 pod znakiem wiedzy

8 października w hali EXPO XXI wystartuje druga już edycja targów Warsaw International Healthcare Exhibition (WIHE). Dzięki bogatemu programowi wydarzeń towarzyszących uczestnicy imprezy uzyskają dostęp do najbardziej specjalistycznej i aktualnej wiedzy z zakresu medycyny i farmacji.

W dniach 8 – 10 października w Warszawie już po raz drugi odbędą się dwie imprezy organizowane przez firmę Lentewenc pod marką WIHE (Warsaw International Healthcare Exhibition) – WIHE Hospital oraz WIHE Pharmacy. Hasłem przewodnim tegorocznego programu merytorycznego targów będą trudności i wyzwania towarzyszące prowadzeniu działalności medycznej – zagadnienie istotne zarówno dla właścicieli, jak i pracowników placówek medycznych.

Dla farmaceutów i firm farmaceutycznych specjalne prelekcje i wystąpienia przygotuje wiodąca w tej dziedzinie firma badawczo-konsultingowa Sequence. Specjaliści omówią takie zagadnienia jak trendy preskrypcyjne w Polsce czy kwestie koszyka zakupowego klientów aptek. Spotkania będą uwzględniały prawne aspekty poruszanych tematów, takie jak zmiany regulacyjne czy postanowienia Ustawy Refundacyjnej.

Edukacja z WIHE
WIHE to nie tylko jedne z największych w Polsce targów medycznych i farmaceutycznych, ale i szereg towarzyszących im wydarzeń skierowanych do przedstawicieli tych branż. Jedną z takich inicjatyw będzie nowość – Akademia Edukacyjna WIHE, czyli cykl wystąpień i prelekcji prowadzonych przez uznanych specjalistów i profesjonalistów z dziedziny medycyny i farmacji.

Specjalistyczna i przede wszystkim aktualna wiedza jest bezcenna zarówno w branży medycznej, jak i farmaceutycznej. Stąd też pomysł Akademii Edukacyjnej WIHE – corocznego cyklu wystąpień i prelekcji towarzyszącym naszym targom. Począwszy od najbliższej edycji w ramach Akademii chcemy skupiać się na wybranej dziedzinie medycyny. W tym roku będzie to transplantologia – mówi Anna Fałat, kierownik projektu w firmie Lentewenc – organizatora WIHE.

Trochę biznesu
Kolejną porcją wiedzy, w bardziej biznesowej odsłonie, będą natomiast WIHE Business Talks – poprzedzające targi, cyklicznie wywiady z lekarzami, dyrektorami placówek medycznych i farmaceutycznych, farmaceutami i innymi specjalistami z branży.

WIHE Business Talks będą przeglądem bieżącej sytuacji w branży, trapiących ją problemów, najważniejszych wydarzeń i wielu innych informacji ważnych z punktu widzenia osób prowadzących biznes medyczny lub farmaceutyczny. Pierwsza rozmowa z cyklu WIHE Business Talk pojawi się już w maju, a w ogniu pytań znajdzie się dr hab. n. med. Tomasz Łazowski – Kierownik I Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii WUM.

To nie wszystko

Akademia Edukacyjna WIHE i WIHE Business Talks to oczywiście nie wszystkie propozycje w ramach WIHE 2014. Niebawem na stronach www.wihehospital.pl oraz www.wihepharmacy.pl ukaże się szczegółowy program targów oraz pozostałych wydarzeń.

Liczne konferencje, fora, warsztaty i panele dyskusyjne, a przede wszystkim prezentacja najnowszych osiągnięć naukowych i produktowych w dziedzinie medycyny i farmacji – oto co jeszcze czeka na odwiedzających podczas drugiej edycji targów WIHE. – mówi Anna Fałat. W zeszłorocznych targach wzięło udział ponad 100 wystawców i 1600 odwiedzających – w tym roku liczymy na jeszcze większy sukces.

Firma Lentewenc Sp. z o.o. jest częścią ITE Group – jednego z wiodących w Europie organizatorów targów i konferencji B2B. Działalność firmy skupia się na kluczowych dla polskiej gospodarki sektorach takich jak: budownictwo, transport i logistyka, opieka zdrowotna oraz przemysł spożywczy. Lentewenc Sp. z o.o. tworzy na polskim rynku nową jakość a także przynosi innowacyjne rozwiązania.

Firma ITE Group plc. została utworzona w 1991 r. i jest przodującym organizatorem międzynarodowych targów branżowych i konferencji. Firma posiada 30 biur w 21 krajach na świecie. ITE organizuje ponad 230 imprez targowych rocznie, z których wiele jest znaczącymi wydarzeniami w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *