Nie zapomnij przeczytać dobrych wiadomości!

Nie czytaj tylko złych wiadomości! Pomoże ci to być szczęśliwszym, zdrowszym i bardziej optymistycznym.

Im więcej pozytywnych wiadomości czytasz, tym szczęśliwszy i zdrowszy będziesz się czuł. Badania wykazały, że ludzie, którzy czytają co najmniej jedną pozytywną historię dziennie, czują się znacznie szczęśliwsi niż ci, którzy tego nie robią.

Poza poprawą samopoczucia, dobre wiadomości mogą pomóc w poprawieniu stanu zdrowia poprzez optymistyczne nastawienie do życia i zachęcanie do zdrowych zachowań. Może również pomóc zmniejszyć niepokój, stres i objawy depresji poprzez zapewnienie alternatywnego punktu widzenia, z którego można interpretować rzeczywistość; jeśli wszystko idzie świetnie w życiu innych ludzi, to może nie jest tak źle również dla mnie!

To prawda, że wiadomości nie zawsze są dobre. Zdarza się, że musimy czytać o strasznych wydarzeniach, takich jak klęski żywiołowe czy ataki terrorystyczne. Jednak nawet w takich sytuacjach zdarzają się pozytywne rzeczy, jak to, jak dzielni ludzie pomagają ofiarom i jak społeczności jednoczą się po tragedii. Media skupiają się na tych wydarzeniach bardziej niż na czymkolwiek innym, ponieważ są one ważne, aby o nich mówić (i informować), ale jest też wiele dobrych wiadomości, które dzieją się wokół nas każdego dnia. Może nie przykuwają one tak dużej uwagi, ponieważ nie pasują do jednego zdania lub nie tworzą sensacyjnych nagłówków?

Dobre wiadomości pomogą Ci zachować optymizm i otwarty umysł.

Dobre wiadomości nie tylko sprawiają, że czujesz się dobrze, ale są również dobre dla Twojego zdrowia fizycznego i psychicznego. Pozytywne nastawienie zostało powiązane z lepszym zdrowiem fizycznym, lepszym funkcjonowaniem układu odpornościowego, a nawet niższą śmiertelnością wśród pacjentów chorych na raka.

Psychologiczne korzyści płynące z optymizmu również zostały dobrze zbadane. Może on pomóc w zmniejszeniu depresji i niepokoju nawet bardziej niż leki przeciwdepresyjne; zwiększa poczucie własnej wartości; zwiększa ogólną satysfakcję z życia; pomaga ludziom odbić się od dna po traumie lub niepowodzeniach, takich jak rozwód lub bezrobocie.

Poznaj – Uciekaj przed złymi wiadomościami, czytaj to, co jest pozytywne

Nie pozwól mediom zdecydować, co myślisz

W dobie mediów społecznościowych i internetu trudno nie ulec wpływowi tego, co widzimy i czytamy. Należy jednak pamiętać, że nie wszystko, co widzisz na ekranie, jest prawdziwe. Media mają dużą moc wpływania na opinie ludzi na określone tematy. Mogą zrobić lub zniszczyć czyjąś karierę jednym artykułem.

Konglomeraty medialne nieustannie bombardują ludzi nowymi historiami i treściami, ale może to być przytłaczające. Na przykład nagle możesz zobaczyć dziesiątki artykułów, filmów lub postów na ten sam temat w ciągu jednego dnia. Możesz nawet zobaczyć artykuły z całkowicie sprzecznymi informacjami, które sprawią, że nie będziesz wiedział, w co wierzyć.

Odróżnienie prawdy od fałszu może być trudne. A jeszcze trudniej jest wiedzieć, w co powinieneś wierzyć na dany temat, jeśli jedynym źródłem jest artykuł napisany przez korporację, która chce zarabiać na reklamach.

Dobre wiadomości mogą nie być najciekawszą rzeczą do czytania, ale mają wpływ na nasze życie na wiele sposobów. Świat jest pełen negatywów i złych wiadomości, ale wciąż jest tyle dobra, które dzieje się wokół nas każdego dnia. Potrzebujemy więcej ludzi, którzy potrafią to dostrzec i podzielić się swoimi pozytywnymi doświadczeniami z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *