Wszystkich borykających się z nadmiarem tkanki tłuszczowej uspokajamy – nie ma i nie było diety cud! Ten slogan reklamowy jest jednak tak chwytliwy, że raz po raz producenci czy to suplementów, czy tabletek czy też specjalnych koktajli zapewniają, że tym razem to jest strzał w dziesiątkę.

W życiu praktycznie każdego człowieka nadchodzi taki czas, gdy organizm zwalnia metabolizm, a tłuszcz gromadzi się na boczkach, nam jednak zaczyna brakować zapału do podejmowania kolejnej diety.

Tak to bywa w życiu zapał do diet mija osobie podejmującej wyzwanie najczęściej po 3 – 5 dniach, łykanie kolejnych super tabletek nie przynosi rezultatów, a my mimo wszystko nadal poszukujemy sposobu na łatwe pozycie się tkanki tłuszczowej. Co ciekawe większość z nas popełnia jeden i ten sam błąd, czyli sami eksperymentujemy z dietami, zamiast udać się do specjalisty po poradę i indywidualny program walki z kilogramami.

Walka z kilogramami to proces złożony, to nie jest prosta sprawa, którą każda z nas może wykonać sama w domu, bo jeśli było by właśnie tak, to problem otyłości przestałby istnieć, a studia z zakresu odżywiania i dietetyki nie miałyby żadnego sensu.

Odchudzanie to proces etapowy, o czym więcej w artykule „na nowo polubić siebie”, dlatego już na samym początku panie powinny przestać się łudzić, że istnieje super metoda działająca w ekspresowym tempie. W mediach, w gazetach czy nawet w telewizji raz po raz pojawiają się profesjonalnie przygotowane wywiady reklamowe nakłaniające do kolejnych wynalazków odchudzających – niech tego typu materiały nie usypiają naszej czujności, to tylko reklamy kolejnych preparatów. Same tabletki nie rozwiążą naszego problemu.

M-S-M

 

grafika: www.sxc.hu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *