INFACOL – WYŚNIONY NA KOLKĘ…

INFACOL to nowoczesny lek przeciw kolce jelitowej niemowląt, który zawiera simetikon – związek obniżający napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, znajdujących się w przewodzie pokarmowym. Powoduje to ich łączenie i ułatwia usuwanie w wyniku perystaltyki jelit.

Dzięki temu INFACOL zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się gazów oraz zmniejsza wzdęcia i napięcie żołądka, łagodząc jednocześnie spowodowane nimi dolegliwości bólowe.

Infacol to lek nowej generacji, który zapewnia kompleksową terapię i profilaktykę kolki jelitowej niemowląt. Dzięki zawartości simetikonu, lek likwiduje przyczyny powstawania wzdęć, ponieważ zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się gazów w przewodzie pokarmowym. Infacol ma postać doustnej zawiesiny i jako jedyny preparat na rynku posiada opakowania ze specjalnym zakraplaczem, który umożliwia podanie dziecku dokładnie odmierzonej dawki leku.

Infacol jest lekiem, który zapewnia rodzicom i dziecku komfort stosowania. Nie wymaga specjalnego przyrządzania, jest gotowy od razu do użycia. Dozowanie nie przysparza trudności – wystarczy przed każdym posiłkiem podać jedną zawartość zakraplacza (0,5 ml) bezpośrednio na język dziecka. Dodatkowo preparat ma lubiany przez dzieci przyjemny, pomarańczowy smak. Infacol nie zawiera barwników, alkoholu ani cukru. Preparat nie wchłania się z przewodu pokarmowego, dlatego nie wywołuje działań niepożądanych. Nie stwierdzono również występowania działań niepożądanych leku. Infacol został zatwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia do leczenia wzdęć oraz kolki jelitowej niemowląt powyżej 1. miesiąca życia.

INFACOL jest dostępny wyłącznie w aptekach, bez recepty.

Opakowanie: butelka 50 ml (100 dawek)

Cena: ok. 18,10 zł

Producent: Forest Laboratories UK Ltd, Wielka Brytania

 

Kolka jelitowa niemowląt

Terminem kolka jelitowa określa się zespół typowych objawów występujący u 10-30% dzieci we wczesnym okresie niemowlęcym. Kolka pojawia się często między 3. a 6. tygodniem życia i trwa do czasu, gdy niemowlę osiąga wiek 3 – 4, a nawet 6 miesięcy. Dolegliwość obejmuje napadowe bóle brzucha ze wzdęciem, prężeniem się oraz silnym płaczem i rozdrażnieniem. Kolka jelitowa dotyczy zarówno dzieci karmionych sztucznie, jak i maluchów karmionych piersią. Dziecko cierpiące z powodu kolki często odmawia jedzenia, a nawet picia. Przyczyny tej dolegliwości są złożone, ale ważną rolę na pewno odgrywa nadmierne gromadzenie się bąbelków gazu, które rozciągają ściany jelit, powodując ból. Inne czynniki, mogące wywołać kolkę, to m.in.:

v  dieta matki – w przypadku karmienia niemowlęcia piersią, ważne jest wyeliminowanie pokarmów zbyt trudnych do strawienia dla niedojrzałego układu pokarmowego dziecka,

v  zmartwienie, strach, gniew lub podniecenie matki – nastrój matki w czasie karmienia odgrywa ważną rolę we właściwym przyswajaniu pokarmu przez niemowlę,

v  uczulenie dziecka na białko mleka krowiego,

v  niedobór laktazy – enzymu trawiącego cukier mleczny,

v  przekarmienie lub „głodzenie” dziecka,

v  zaburzenia motoryki jelit,

v  nieodpowiednia technika karmienia i trzymania dziecka.

Ból wywołany kolką jelitową można łagodzić, jednak znacznie lepiej jest działać w ten sposób, by nie dopuścić do wystąpienia dolegliwości. Warto pamiętać, że atakowi kolki można skutecznie zapobiegać. Na rynku dostępne są bez recepty nowoczesne leki, które działają kompleksowo zarówno w profilaktyce, jak i w terapii kolki jelitowej. Takim nowoczesnymi i skutecznym preparatem, zapewniającym rodzicom i dziecku komfort stosowania, jest Infacol. Jego głównym składnikiem aktywnym jest simetikon – związek obniżający napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazów, znajdujących się w przewodzie pokarmowym. To powoduje ich łączenie
i ułatwia usuwanie w wyniku perystaltyki jelit, przez co zmniejsza napięcie żołądka, łagodząc jednocześnie spowodowane nim dolegliwości bólowe. Infacol jest nowoczesnym preparatem, gotowym do użycia i nie wymagającym specjalnego przyrządzania. Lek jest całkowicie bezpieczny, ponieważ nie zawiera barwników ani cukru. Infacol nie wchłania się z przewodu pokarmowego, a simetikon jest w 100% wydalany z organizmu. Preparaty z simetikonem działają najskuteczniej, jeśli są przyjmowane regularnie przez dłuższy czas. Dlatego, aby uniknąć ataków kolki, dobrze jest podawać dziecku przed każdym posiłkiem odpowiednią dawkę leku, czyli pełną zawartość zakraplacza (0,5 ml = 20 mg simetikonu). Liczne badania kliniczne potwierdziły skuteczność i bezpieczeństwo jego stosowania – nie odnotowano przypadku przedawkowania ani występowania działań niepożądanych. Infacol został dopuszczony przez Ministerstwo Zdrowia do leczenia kolki u niemowląt powyżej 1. miesiąca życia.

Infacol (simetikon 40 mg.ml) zawiesina doustna. Wskazania: wzdęcia, bóle kolkowe spowodowane nagromadzeniem sie gazów. Podmiot odpowiedzialny – Forest Labs Ltd.Informacja naukowa: Nepentes S.A., www.nepentes.pl

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Skład
Substancja czynna: simetikon 40 mg / 1 ml

Opis działania
Infacol zawiera simetikon – związek obniżający napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu ułatwia usuwanie gazów w wyniku perystaltyki jelit. W konsekwencji zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się gazów, zmniejsza bolesne wzdęcia i napięcia żołądka.
Nie wchłania się z przewodu pokarmowego.

Wskazania
Złagodzenie dolegliwości związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym – wzdęć i bólów kolkowych.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.

Ostrzeżenia specjalne
Leku nie należy podawać niemowlętom poniżej 1. miesiąca życia.

Dawkowanie i sposób użycia
Przed każdym posiłkiem należy podać dziecku 0,5 ml zawiesiny (pełną zawartość zakraplacza), która zawiera 20 mg simetikonu. W tym celu należy najpierw dobrze wstrząsnąć butelką, a następnie całkowicie napełnić zakraplacz poprzez dwukrotne ściśnięcie jego gumowej końcówki. Nadmiar leku powinien spłynąć z powrotem do butelki. Lek podaje się doustnie.
Nie powinno się używać zakraplacza w celu podawania innych leków.

Przedawkowanie i działania niepożądane
Nie odnotowano przypadków przedawkowania.
Nie stwierdzono występowania działań niepożądanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *