Genzyme Patient Advocacy Leadership Awards (PAL) 2013

Do 7 czerwca 2013 roku można przesyłać wnioski w ramach programu dotacyjnego Genzyme Patient Advocacy Leadership Awards (PAL). Program PAL powstał w 2011 roku. Jego celem jest wsparcie organizacji pacjentów działających na rzecz osób dotkniętych lizosomalnymi chorobami rzadkimi.

Stowarzyszenia z całego świata w ramach konkursu mogą ubiegać się o dotacje na rzecz podnoszenia społecznej świadomości z zakresu chorób rzadkich, tworzenia programów wsparcia oraz edukowania pacjentów. Każdego roku przyznawanych jest 10 grantów. Zwycięskie granty zostaną ogłoszone do 30 września 2013 roku.

W wyniku dużego zainteresowania organizatorzy wprowadzili zmiany. Całkowita pula środków wzrosła do 100.000 dolarów. Dodatkowo wszyscy kandydaci mogą starać się o otrzymanie nagrody w wysokości do 15.000 dolarów.

Organizatorem programu PAL Awards jest firma Genzyme, która wchodzi w skład grupy Sanofi i od ponad 30 lat zajmuje się chorobami rzadkimi. „Od początku istnienia Genzyme zajmujemy się opracowywaniem nowych metod leczenia osób z ultrarzadkimi chorobami metabolicznymi. Program Patient Advocacy Leadership powstał z potrzeby wspierania inicjatyw szczególnie ważnych dla naszych pacjentów” – powiedziała Agnieszka Grzybowska, Country Manager w firmie Genzyme Polska.

Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się na stronie

http://www.genzymeadvocacyawards.com/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *