Redakcja magazynu „Healthcare Management Magazine” oraz Akademia Wiedza i Praktyka zapraszają na pierwszą edycję ogólnopolskiej konferencji Administratorów Sieci IT w placówkach medycznych:
HEALTHCARE IT TRENDS 2012
Centrum Edukacji Medycznej CEMED w Warszawie, 13 września 2012 r.
Uczestnictwo bezpłatne
Konferencja to pierwsze ogólnopolskie spotkanie:
administratorów sieci IT w placówkach medycznych, kierowników działu IT/technicznego/administracji, dyrektorów pionu technicznego, przedstawicieli kadry zarządzającej odpowiedzialnych za rozwój technologiczny placówki medycznej.
Od 1 sierpnia 2014 r. każda placówka świadcząca usługi opieki medycznej będzie zobligowana do tworzenia, zarządzania i magazynowania dokumentacji medycznej w formie cyfrowej. Dla wielu placówek oznacza to rewolucję technologiczną i…rewolucję w sposobie myślenia.
Zbliżająca się rewolucja technologiczna w postaci informatyzacji placówek medycznych na pewno budzi niepokój niejednego menedżera i administratora danych. Warto przygotować się do niego przede wszystkim merytorycznie i potraktować możliwości, które za sobą niesie, jako doskonałe i wydajne narzędzia zarządzania strategicznego w placówce.
Zapewne nieraz zastanawiałeś się, czy Twoja placówka poradzi sobie z taką zmianą i czy zdążysz wdrożyć wszystkie procedury na czas. Już nie musisz się tego obawiać!
Na konferencji obecni będą wybitni eksperci, liderzy z branży oraz praktycy, którzy przybliżą słuchaczom problematykę związaną z informatyzacją i na postawie wdrożeń w swoich placówkach omówią towarzyszące temu porażki i sukcesy.
Konferencja rozpocznie się panelem dyskusyjnym, podczas którego eksperci wspólnie z uczestnikami będą dyskutować na temat nowych obowiązków administratorów sieci IT w podmiotach leczniczych wynikających z ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia.
Program konferencji został podzielony na trzy bloki tematyczne:
I. Polityka bezpieczeństwa danych medycznych w placówce
Eksperci omówią problematykę dotyczącą: bezpieczeństwa danych w modelu „chmury obliczeniowej”; zabezpieczeń danych medycznych w sytuacji gdy szpital korzysta z sieci bezprzewodowej; narzędzi i metod zabezpieczania danych medycznych; opracowania i wdrożenia polityki bezpieczeństwa w placówce medycznej oraz dostępu do danych – kto może, a kto nie.
II. Elektroniczna dokumentacja medyczna
Podczas prelekcji na temat elektronicznej dokumentacji medycznej uczestnicy konferencji dowiedzą się: jak opisać procesy w placówce, aby wprowadzić elektroniczną dokumentację medyczną; jak zaprojektować i wdrożyć system zarządzania dokumentacją medyczną w praktyce; jak zintegrować systemy PACS z systemami RIS i HIS; czy można tradycyjny system HIS wykorzystać do obsługi elektronicznej dokumentacji pacjenta.
III. Nowoczesne technologie w medycynie – przykłady efektywnych wdrożeń
W tej części konferencji zaprezentowane zostaną przykłady wdrożeń nowatorskich rozwiązań z zakresu nowoczesnych technologii w branży medycznej.
Partnerzy konferencji:
IBM, Fortinet
Uczestnikom konferencji gwarantujemy:
· prelekcje ekspertów z zakresu IT w ochronie zdrowia
· profesjonalne prezentacje
· wymianę doświadczeń i możliwość konsultacji w gronie wybitnych specjalistów
· pakiet materiałów konferencyjnych
· serwisy kawowe i lunch
Więcej informacji oraz pełną agendę konferencji znajdziesz na stronie internetowej: http://healthcareit2012.wip.pl/
Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Zachęcamy do szybkiego zgłaszania swojego udziału, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.
Aby zgłosić udział w konferencji, wypełnij formularz online: http://healthcareit2012.wip.pl/rejestracja.html
Jeżeli nie jesteś zainteresowany tematyką konferencji lub nie możesz wziąć w niej udziału, prosimy o przekazanie informacji o wydarzeniu innym osobom z Twojej placówki.
Jan Zdrowotny, jest naszym specjalistą od różnych informacji medycznych, jest postacią wybitną w swojej dziedzinie. Jego głęboka wiedza i doświadczenie w medycynie czynią go cenionym ekspertem, zarówno wśród pacjentów, jak i kolegów z branży. Zdrowotny jest znany z umiejętności przekazywania skomplikowanych informacji medycznych w sposób zrozumiały dla szerokiej publiczności, co przyczynia się do lepszego zrozumienia i świadomości zdrowotnej w społeczeństwie. Jego praca ma istotny wpływ na poprawę jakości opieki zdrowotnej oraz edukację pacjentów w zakresie różnych zagadnień medycznych.