Kontuzje w czasie sezonu zimowego

Układ kostno-stawowy jest podstawowym fundamentem ciała ludzkiego. Nasze stawy codziennie narażane są na kontuzje, lecz zimą o takie wypadki szczególnie łatwo. Jak zatem o nie zadbać, by zminimalizować efekty urazów?

Prawidłowa ruchomość ciała możliwa jest dzięki odpowiedniemu połączeniu stawów z kośćmi. W zależności od typu połączenia, ruch odbywa się w jednej, dwu lub wielu płaszczyznach.

Zima to dla wielu przede wszystkim czas szaleństw na nartach, czy snowboardzie. Niestety, podczas zjazdów nietrudno o kontuzję, która często kończy się leczeniem i długą rehabilitacją

Staw kolanowy, jest najbardziej narażonym na urazy stawem, zaraz po skokowym. Spaja on kość udową, piszczelową oraz rzepkę, która narażona jest na wysokie przesilenia, ponieważ łączy się z potężnym mięśniem czworogłowym uda. Można oczywiście zabezpieczać się przed urazami stosując specjalne ochraniacze lub usztywniacze. Jednak, co zrobić, kiedy niefortunny zjazd zakończy się bolesną kontuzją kolana?

W takim wypadku niezbędna jest wizyta u ortopedy i zastosowanie się do jego zaleceń. Powrót do sprawności można efektywnie przyśpieszyć, dostarczając naszemu organizmowi składników, których bardzo w tym czasie potrzebuje. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego preparatu? Hitem ostatnich miesięcy są preparaty zawierające minerały połączone z tzw. natywnym kolagenem typu II. Jednak, co kryje się pod tą skomplikowaną nazwą?

Natywny kolagen typu II to po prostu najważniejszy składnik białkowy naszych chrząstek stawowych. Jego niewystarczająca ilość w organizmie prowadzi do utraty elastyczności i sprężystości stawów oraz do ich zmniejszonej wytrzymałości na tarcie. Maleje również odporność na mechaniczne obciążenia narządów ruchu. Obecnie, na rynku, tę cenną substancję można znaleźć w preparacie Flexagen.

Oprócz wspomnianego kolagenu, w celu kompleksowego wpływu na stawy, Flexagen zawiera również… drugą formę kolagenu – jego hydrolizat. A ponadto siedem istotnych minerałów i witamin. Są to wapń i fosfor, stanowiące ważny budulec kości, a ponadto mangan, miedź, magnez oraz witaminy C i B6.

Nie bagatelizujmy więc nawet najmniejszych kontuzji, konsultujmy je z lekarzem i wspierajmy organizm w ich szybkiej regeneracji. Konsekwencje zaniedbań mogą być bowiem bardzo uciążliwe i niebezpieczne. Przewlekłe kontuzje prowadzą do zmian zwyrodnieniowych, które trudno wyleczyć całkowicie.


 

* * *

Flexagen to jedyny preparat na rynku zwierający 2 formy kolagenu: natywny kolagen typu II i hydrolizat kolagenu. Preparat wzbogacony jest dodatkowo w witaminy: C, B6 i aż 5 minerałów: wapń, fosfor, magnez, mangan oraz miedź. Preparat przeznaczony jest jako uzupełnienie codziennej diety w kolagen, dzięki czemu wspiera on prawidłowe funkcjonowanie narządu ruchu (chrząstka stawowa, ścięgna, kości) oraz naturalną syntezę kolagenu.

 

Źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *