Uzależnienia mogą dotyczyć każdego z nas, nie znają płci, wieku ani wykształcenia, dlatego w równym stopniu zagrożeni są dyrektorzy wielkich banków, jak i szeregowi pracownicy firm na przykład handlowych. Problem w tym, że nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jest uzależniony.

Cienką linię tego, czy to już uzależnienie czy dopiero przyzwyczajenie można z łatwością pominąć i tak najczęściej się dzieje. Po ciężkim dniu pracy lubimy usiąść przed telewizorem z piwkiem w ręku i niestety rytuał ten najczęściej jest nagminnie powtarzany zarówno przez panów jak i przez panie. W gronie osób nadużywających alkohol są także matki małych dzieci, o których nigdy byśmy nie pomyśleli, że mają taki problemem. Dzieci zawsze zadbane,  one nienagannie wypełniające wszystkie domowe obowiązki, a wieczorem w nagrodę butelka wina tuż przed zaśnięciem – problemy stają się mniejsze, szare życie bardziej kolorowe. Jak widać uzależnienia są problemem wielu z nas.

Jak różne mogą być uzależnienia i jak groźne dla nas samych i naszych bliskich – warto zainteresować się tym tematem głębiej – do czego zachęcajmy. Straty mogą być nie tylko zdrowotne czy emocjonalne, ale także finansowe.

M-S-M

Grafika: www.sxc.hu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *