Trądzik a dermabrazja

Trądzik to problem ogromnej części młodzieży ale także i dorosłych, tym większy, gdy pozostają po nim blizny.

Nieleczony trądzik może przybrać postać nacieków i przetok, które z kolei pozostawiają na ciele niezbyt estetycznie wyglądające blizny i z nimi jest już dużo większy problem.

Likwidacja blizn potrądzikowych zajmuje dużo więcej czasu aniżeli standardowe leczenie trądziku od początku jego pojawienia się. Problem więc w tym, żeby zabrać się za leczenie fachowe trądziku w jego początkowej fazie. Dobrze jest wówczas skontaktować się z lekarzem dermatologiem – on spojrzy na to fachowym okiem i zaleci właściwe środki. Nie wskazane jest leczenie trądziku sposobami polecanymi przez znajomych. Każdy człowiek ma inny rodzaj cery, a to oznacza, że na ten sam „cudowny środek” organizm może reagować w zupełnie odmienny sposób. Tak więc zamiast zamartwiać się wyglądem twarzy, lepiej ten czas przeznaczyć na wizytę u lekarza dermatologa.

Co w przypadku, gdy na naszej twarzy pojawią się blizny po trądziku?

Odpowiedzią może być zabieg – dermabrazja.

Dermabrazja polega na mechanicznym usunięciu powierzchownych warstw naskórka. Ma to na celu wygładzenie powierzchni skóry lub blizny – stosowana przy bliznach potrądzikowych lub pourazowych.

Zapoznaj się z klinikami chirurgii plastycznej, które wykonują zabieg dermabrazji.


M-S-M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *