Targi WIHE – nie jesteśmy skazani na drogi sprzęt medyczny

Najnowsze technologie medyczne, innowacje farmaceutyczne – to wszystko zostanie zaprezentowane podczas targów WIHE Hospital, które zaplanowano na 1-3 października. W ich trakcie odbędzie się także Ogólnopolskie Targowe Forum Dyrektorów i Kierowników Zarządzających w Podmiotach Leczniczych.

Jak zapłacić za sprzęt medyczny 20, a nawet 45 proc. mniej? Taką oszczędność można uzyskać kupując go na profesjonalnie zorganizowanej aukcji internetowej. To możliwe, bo oferujący sprzęt stają naprzeciw siebie w jednym miejscu i czasie i muszą bezpośrednio walczyć o klienta. To wtedy właśnie osiągane są optymalne ceny.

Jednak Polska jest w ogonie krajów kupujących sprzęt medyczny na aukcjach. To u nas zaledwie 1 proc. sprzętu, podczas gdy w krajach Europy Zachodniej 16 proc., a w USA ok. 38 proc. W naszym kraju Internet wciąż służy raczej do wyszukiwania ofert i pozyskiwania danych kontaktowych.

Duże oszczędności może dać także sprawny system informatyczny w szpitalu. Dzięki niemu racjonalniejsze jest gospodarowanie lekami i zleceniami lekarskimi. Tylko w przypadku leków może dać to oszczędności rzędu 10-15 proc. Dobre oprogramowanie elektronicznej dokumentacji medycznej to również wzrost poczucia bezpieczeństwa dla szpitala. Dlaczego? Jednolita dokumentacja elektroniczna (z dobrymi, wymaganymi ustawą zabezpieczeniami) jest spójna i w przypadku nieuzasadnionych roszczeń broni szpital przed niekorzystnymi wyrokami. Nie ma możliwości zarzucenia, że ktoś coś dopisał lub, że co innego było w dokumentacji lekarskiej, a co innego w dokumentacji pielęgniarskiej.

Właśnie tym i pokrewnym zagadnieniom będzie poświęcone Ogólnopolskie Targowe Forum Dyrektorów i Kierowników Zarządzających w Podmiotach Leczniczych, które odbędzie się 1 października w ramach WIHE Hospital.

WIHE to również panele dyskusyjne dotyczące najważniejszych zagadnień związanych ze służbą zdrowia. Organizatorem forum ,,Racjonalizacja wydatków na inwestycje w podmiotach leczniczych” jest Polskie Centrum Edukacji Anna Osińska. Udział w dyskusji wezmą:

  • Marek Nowak, dyrektor, Szpital w Grudziądzu („Jak systemy informatyczne działają na bezpieczeństwo pacjenta i oszczędności finansowe”).
  • dr Ada Kostrz-Kostecka, Project Manager, Europejskie Centrum Przedsiębiorczości („Pacjenci zagraniczni: nowe wyzwania, nowe możliwości”)
  • Jarosław Dobrzyński, Dyrektor firmy AMDG, twórca portalu medipment.pl („Internetowe narzędzia zmniejszania kosztów zakupu sprzętu w służbie zdrowia”)
  • Piotr Jurasz, Dyrektor Programowy, Polskie Centrum Promocji Miedzi (Opłacalność stosowania miedzi przeciwdrobnoustrojowej w profilaktyce zakażeń szpitalnych na przykładzie Wielkiej Brytanii”)
  • Paweł Strzelec, wykładowca akademicki, radca prawny po aplikacji prokuratorskiej („Odpowiedzialność podmiotu leczniczego za wadliwie działający sprzęt medyczny”)
  • Radosław Moks, Prezes Zarządu MEDFinance S.A.
    „Alternatywne formy finansowania inwestycji ze szczególnym uwzględnieniem finansowania kapitałowego medycznych spółek komunalnych oraz specjalnych programów finansowych”

Organizatorzy zaprosili również przedstawiciela Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Targi WIHE Hospital odbędą się w dniach 1-3 października 2013 r. w Warszawskim Centrum Expo XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, sala konferencyjna C, 1 piętro.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie:

http://www.pce.com.pl/info_expo_2013.php

 

Lentewenc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *