System diagnostyki medycznej Carestream Health w drodze na Antarktydę (zlecone)

GENEWA – (BUSINESS WIRE) – Przenośny system CARESTREAM DRX-Transportable System jest obecnie w drodze na Antarktydę wraz z ekspedycją prowadzoną przez weterana biegunowych wypraw – Sir Ranulpha Fiennesa. Mierząc się z jednym z ostatnich wyzwań stojących przed podróżnikami w tej części świata, ekspedycja podejmie próbę przejścia przez Antarktydę w zimie. Tym samym będzie to najzimniejsza wyprawa, jaką można odbyć na Ziemi. Obejmie niewiarygodny dystans 4 000 km w zupełnej ciemności i przy temperaturach dochodzących do -90 stopni Celcjusza.

Zapewniany przez Carestream system obrazowania medycznego będzie dostępny pod ręką, umożliwiając szybką i bezproblemową diagnozę w sytuacji nagłych zagrożeń. Należący do rodziny DRX cyfrowych rozwiązań radiograficznych, które wykorzystują ten sam bezprzewodowy detektor DRX-1, DRX-Transportable jest wytrzymałym, łączącym w sobie wiele funkcji urządzeniem zaprojektowanym specjalnie do użytkowania w terenie. W skład systemu wchodzi bezprzewodowy detektor, układ elektroniczny, bezprzewodowy punkt dostępu i tablet – wszystko to bezpiecznie zapakowane w solidnej, przenośnej walizce. Uzupełnieniem pakietu jest generator źródła do przechwytywania promieni rentgenowskich, dostarczony przez firmę BCF Technology, dystrybutora Carestream Health na terenie Wielkiej Brytanii.

„W przypadku najzimniejszej wyprawy ważne było znalezienie małego, lekkiego i łatwego w użyciu cyfrowego aparatu rentgenowskiego, który będzie pod ręką, jeśli przydarzy się coś złego. Przenośny system DRX-Transportable firmy Carestream idealnie spełnia nasze wymagania” – powiedział lekarz ekspedycji, Rob Lambert.

Członkowie zespołu spędzą Boże Narodzenie z rodzinami, przechodząc ostatnie przygotowania i szkolenia przed wyprawą. Pod koniec grudnia dołączą do załogi statku badawczego SA Agulhas w Cape Town. Pierwsza w historii zimowa ekspedycja transantarktyczna ma również na celu zebranie 10 mln USD na wsparcie globalnej kampanii „Seeing is Believing” („Zobaczyć to uwierzyć”) na rzecz zapobiegania utracie wzroku.

Podczas wiosennej równonocy 21 marca 2013 r., sześciu członków załogi wyruszy w sześciomiesięczną podróż w kierunku Morza Rossa. Ich wyprawa z rosyjskiej bazy Nowołazariewskaja do stacji Kapitana Scotta w McMurdo Sound – przez biegun południowy – będzie prawdziwym testem ludzkiej wytrzymałości. Przez cały ten okres ekspedycja polegać będzie wyłącznie na sobie – w pobliżu nie ma żadnych placówek poszukiwawczo-ratowniczych, a ze względu na mrok i ryzyko zamarznięcia paliwa – nie docierają tutaj samoloty.

„Z radością przyjęliśmy zapytanie o przenośny system DRX-Transportable, które wystosował sam Sir Ranulph – powiedziała Jane Grimsley, kierownik ds. marketingu Digital Capture Europe, Carestream. – System został zaprojektowany do pracy w różnorodnych i trudnych warunkach. Chociaż mamy nadzieję, że nie będzie potrzebny, jesteśmy pewni, że w razie gdyby doszło do takiej sytuacji, pomoże on postawić szybką diagnozę, umożliwiając natychmiastowe i odpowiednie leczenie”.

Sir Ranulph Fiennes, OBE

Sir Ranulph Fiennes, OBE (kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego), jest według Księgi rekordów Guinnessa „największym żyjącym podróżnikiem”. Sir Ranulph jako pierwszy przeszedł bez wsparcia przez Antarktydę (towarzyszył mu dr Mike Stround), jako pierwszy przemierzył obie czapy polarne, został najstarszym człowiekiem, który zdobył Mount Everest i wciąż pozostaje jedyną żyjącą osobą, która opłynęła świat wzdłuż osi biegunowej (wraz ze zmarłym już Charlesem Burtonem).

Więcej informacji o ekspedycji „Najzimniejsza wyprawa” znajduje się na stronie http://www.thecoldestjourney.org. Śledź nas na Twitterze: @coldestjourney. Znajdź nas też na Facebooku: http://www.facebook.com/thecoldestjourney.

Carestream Health

Carestream Health jest światowym dostawcą systemów obrazowania medycznego i dentystycznego oraz rozwiązań informatycznych w dziedzinie opieki zdrowotnej; klasycznych i cyfrowych aparatów rentgenowskich do badań nieinwazyjnych; oraz zaawansowanych materiałów dla branży warstw precyzyjnych i elektroniki.

Więcej informacji na temat szerokiej oferty produktów, rozwiązań i usług firmy można uzyskać, kontaktując się z właściwym miejscowo przedstawicielem Carestream Health lub odwiedzając stronę http://www.carestream.com.

CARESTREAM jest znakiem towarowym Carestream Health.

Śledź informacje o Carestream Health w Internecie:

http://www.twitter.com/carestream  
http://www.youtube.com/carestreamhealth1  
http://blog.carestreamhealth.com/   
http://www.facebook.com/carestream

2012

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Źródło: Informacje Zlecone PAP. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *