SUDOCREM – CENIONY PRZEZ MAMY NA CAŁYM ŚWIECIE OD 80 LAT

SUDOCREM już od 80 lat chroni i pielęgnuje skórę dzieci i dorosłych z problemami skórnymi. Zdobywca wielu nagród w Polsce i za granicą uznanie mam na całym świecie zawdzięcza swojej skuteczności i bezpieczeństwu. Sudocrem działa wielopłaszczyznowo: łagodzi podrażnienia i świąd,  chroni przed drażniącymi substancjami, wspomaga i przyspiesza proces regeneracji.  Nie wywołuje podrażnień.  Posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i jest szczególnie zalecany do pielęgnacji skóry niemowląt w profilaktyce odpieluszkowego odparzenia skóry.

Historia SUDOCREMU rozpoczyna się w 1931 roku w Irlandii, kiedy to profesor farmacji i aptekarz z Dublina Thomas Smith opracował w swojej aptece jego recepturę. Dzięki swojej skuteczności preparat odniósł sukces – początkowo jako krem Smitha, a od lat 50. XX w. już pod nazwą Sudocrem. Przez 80 lat jego formuła zmieniła się w niewielkim stopniu – w miejsce niektórych składników wprowadzono nowocześniejsze odpowiedniki i zmodernizowano proces produkcji.

SUDOCREM jest szczególnie rekomendowany w kompletnej profilaktyce odpieluszkowego odparzenia skóry u noworodków i niemowląt. Zaleca się stosowanie preparatu przy każdej zmianie pieluszki. Kiedy pojawią się dolegliwości, krem tworzy na powierzchni skóry aktywny płaszcz ochronny, który zapobiega kontaktowi skóry z czynnikiem drażniącym (kał, mocz), a w przypadku wystąpienia podrażnienia zmniejsza dyskomfort oraz wspomaga i przyspiesza proces regeneracji naskórka. Sudocrem jest polecany również do pielęgnacji skóry w przypadku odleżyn i odparzeń, zadrapań, otarć naskórka, podrażnień przy depilacji. 

DZIAŁANIE SUDOCREMU:

·         aktywnie łagodzi podrażnienia i świąd

·         chroni skórę przed drażniącymi substancjami

·         jego składniki wspomagają proces regeneracji

·         posiada właściwości antyseptyczne

·         jest odpowiedni dla każdej grupy wiekowej

·         jest wydajny – wystarczy cienka warstwa preparatu ma przyjemny zapach i konsystencję

Cena sugerowana:

60g – ok.12 zł, 125 g – 19 zł, 250 g – ok. 32 zł

Dostępny w aptekach, w sieci Smyk, Rossmann.

Producent: Forest Tosara Ltd., Wielka Brytania

ODPIELUSZKOWE ODPARZENIE SKÓRY

Skóra dzieci jest niezwykle cienka, delikatna i wrażliwa, ponieważ nie ma wykształconego w pełni płaszcza hydrolipidowego. Gruczoły łojowe i potowe nie są jeszcze w pełni dojrzałe i nie chronią wystarczająco przed wnikaniem zanieczyszczeń i bakterii, dlatego łatwiej ulega ona podrażnieniom. Odpieluszkowe odparzenie skóry to najczęstszy dermatologiczny problem okresu niemowlęcego, objawiający się zaczerwienieniem i obrzmieniem skóry okolicy narażonej na działanie moczu i kału. Jeśli objawy te zostaną zbagatelizowane, stan skóry może się pogorszyć: pojawią się czerwone plamki, pęcherzyki, nadżerki. Bardzo łatwo dochodzi wówczas do nadkażeń bakteryjnych. Zmiany te potrafią być bardzo bolesne (pediatrzy porównują je do silnego poparzenia słonecznego), dlatego dziecko staje się niespokojne, płaczliwe i rozdrażnione.

Jakie są najczęstsze przyczyny?

  • zaniedbania higieniczne – zbyt długi kontakt skóry niemowlęcia z moczem lub kałem (rzadko zmieniane lub złej jakości pieluchy, niedokładne mycie),

  • włączanie do diety dziecka pokarmów stałych, zmiana rodzaju mleka, przestawienie dziecka karmionego piersią na pokarm sztuczny – zmienia się skład i rodzaj flory bakteryjnej,

  • choroba, ząbkowanie, po szczepieniu – dziecko ma zwykle podwyższoną temperaturę, osłabiony układ immunologiczny, zmienia się skład stolca,

  • antybiotykoterapia – antybioryki niszczą naturalną florę bakteryjną, zwiększają możliwość zakażenia grzybiczego,

  • wysokie temperatury – upały sprzyjają odparzeniom i podrażnieniom, skóry,

  • mycie zwykłym mydłem – mydło wysusza i działa drażniąco na skórę.

 

Jak chronić dziecko przed odpieluszkowym odparzeniem skóry?

Każdorazowo podczas przewijania należy dokładnie oczyścić krocze z resztek kału i moczu. Należy często zmieniać pieluszki, nie dopuszczając do zbyt długiego kontaktu pupy dziecka z zanieczyszczoną pieluszką. Regularnie przy każdej zmianie pieluchy, na świeżo umytą i osuszoną skórę dziecka stosować Sudocrem.

SKUTECZNY I BEZPIECZNY

SUDOCREM pomaga łagodzić podrażnienia, chroni skórę przed dalszymi uszkodzeniami, tworząc barierę dla czynników zewnętrznych. Sudocrem powinien być stosowany przy każdej zmianie pieluszki, nawet wówczas, gdy na skórze dziecka nie występują żadne zmiany dermatologiczne. Dzięki profilaktycznemu używaniu preparatu można zmniejszyć ryzyko wystąpienia odpieluszkowego odparzenia skóry. Preparat swoją skuteczność i wielopłaszczyznowe działanie zawdzięcza formule łączącej w sobie tlenek cynku, lanolinę, alkohol benzylowy, benzoesan benzylu i cynamonian benzylu.

 

SUDOCREM jest bardzo wydajny – już niewielka ilość daje pożądany efekt. Krem należy wmasować małymi kolistymi ruchami aż do całkowitego wchłonięcia. Należy unikać silnego nacierania, gdyż może dojść do otarcia naskórka. Nie należy stosować zbyt dużej ilości preparatu, aby na skórze nie została biała warstwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *