Sprzedaż sterydów anabolicznych w USA

Co to jest rynek sterydów w USA i co sprawia, że ​​anaboliki są tak paskudne?

Sterydy anaboliczne to leki naśladujące aktywność testosteronu w organizmie. Wpływ sterydów anabolicznych dzieli się zwykle na dwa typy: działanie anaboliczne, które pomaga zwiększyć masę mięśniową, oraz androgenne, które rozwija i wzmacnia cechy płciowe mężczyzn.

 

Możesz kupić sterydy w USA jako lek przez lekarza, jeśli masz schorzenie, na przykład w przypadku hipogonadyzmu. Jednak w USA i na całym świecie sterydy anaboliczne są zabronione w kulturystyce i poprawie wyników sportowych.

W USA, zgodnie z zamówieniem farmaceutycznym, zabrania się importowania sterydów anabolicznych, które nie są zatwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia, i nie wolno ich sprzedawać bez recepty. W USA nadzór nad sterydami anabolicznymi jest podobny do nadzoru nad niebezpiecznymi lekami.

Nieautoryzowane stosowanie sterydów anabolicznych i innych substancji poprawiających osiągnięcia jest znane głównie w sporcie wyczynowym (doping), ale w kręgu osób używających przez te substancje jest znacznie szerszy.

Młodzi ludzie i młodzież używają tych leków w kulturystyce, poprawiając swój wygląd i poprawiając wyniki sportowe w sporcie wyczynowym i spoza zawodów. W Stanach Zjednoczonych około dwie trzecie osób używających sterydów to kulturyści, którzy nie konkurują ze sobą. W kulturystyce sterydy są prawie zawsze stosowane w połączeniu z lekami na receptę i suplementami diety, które wpływają na organizm na różne sposoby, co zwiększa ryzyko wystąpienia reakcji między lekami. Kulturyści łączą leki na receptę ze sterydami anabolicznymi, aby zwalczyć skutki uboczne sterydów oraz poprawić możliwości i wygląd ich ciała. Te nawyki samoleczenia czasami powodują poważne skutki uboczne i nagłą śmierć młodych kulturystów.

Istnieje ryzyko, że leki przyjmowane przez kulturystów ze sterydami anabolicznymi, takie jak Clenbuterol i Tamoxifen, mogą być bardziej toksyczne dla osób zażywających je niż same sterydy.
Sprzedaż nielegalnych sterydów anabolicznych w USA.

Istnieje wiele rodzajów sterydów anabolicznych, które są przyjmowane nielegalnie. Najczęstsze z nich to testosteron cypionat, stanozolol, metandienon, nandrolon i oxandrolol. Leki te są wstrzykiwane do organizmu za pomocą strzykawki lub doustnie.

Ponieważ przyjmowanie sterydów anabolicznych do kulturystyki i poprawy wyników sportowych jest nielegalne w USA, są one nielegalnie pozyskiwane od przestępców, w Internecie, na siłowniach i od lokalnych kupców.
Jakie są niebezpieczne sterydy anaboliczne:

• Sterydy anaboliczne mają wiele różnych skutków ubocznych, z których niektóre są nieodwracalne, w tym: zaburzenia behawioralne / psychiatryczne, zaburzenia układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia wątroby i nerek, zaburzenia seksualne i seksualne u kobiet i mężczyzn, problemy skórne, zaburzenia endokrynologiczne, zwiększone ryzyko rozwoju rak itp.

• Przewlekłe sterydy zwiększają ryzyko śmierci o 4,6 razy w porównaniu z osobami, które ich nie przyjmują.

• Ryzyko związane z metodą przyjmowania sterydów – metoda przyjmowania sterydów anabolicznych do kulturystyki i poprawy osiągnięć sportowych naraża użytkowników na powyższe działania niepożądane w związku z skoncentrowanym stosowaniem wielu różnych rodzajów leków jednocześnie.

Cykliczne przyjmowanie leku jest również niebezpieczne – codzienne przyjmowanie leku z rzędu, następnie przerwa, a następnie ciągłe wznawianie leku i przyjmowanie leku w trybie „układania”, który polega na przyjmowaniu dużej liczby różnych leki w tym samym czasie, a czas działania każdego leku jest inny.

• Nieznana jakość sterydów – sterydy mogą być podrobione i wytwarzane bez przestrzegania odpowiednich warunków wytwarzania leków. Z tego powodu leki te mogą obejmować szkodliwe produkty uboczne i infekcje bakteryjne; skład różnych dawek tego samego leku może się znacznie różnić.

• Sterydy anaboliczne są lekami, które nie są zarejestrowane w Ministerstwie Zdrowia, a ich bezpieczeństwo nigdy nie zostało przetestowane, dlatego osoby je zażywające przyjmują leki, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

• Brak nadzoru lekarskiego – leki te są przyjmowane bez nadzoru lekarskiego, a zatem osoby je przyjmujące są narażone na wysokie dawki leku bez żadnej kontroli.

Lista skutków ubocznych spowodowanych użyciem sterydów anabolicznych

1. Choroby wątroby i nerek: upośledzone funkcjonowanie wątroby prowadzi do zapalenia wątroby, niewydolności nerek, krwawienia z wątroby i, w poważnych przypadkach, rozwoju guzów nowotworowych w wątrobie;

2. Problemy skórne: trądzik, wypadanie włosów i wydzielanie mleka;

3. Naruszenie płodności i funkcji seksualnych, zmniejszone pożądanie seksualne i impotencja;

4. Zaburzenia hormonalne: może wystąpić sytuacja, gdy siła i masa mięśniowa osoby trenującej wzrośnie w krótkim okresie, ale po długotrwałym stosowaniu zmniejsza się działanie sterydów. Zatem równowaga hormonalna użytkownika jest

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *