Rusza „Najlepszy Szpital” – eksperymentalny projekt realizowany przez Grupę Nowy Szpital w Giżycku.

W Szpitalu Giżyckim rozpoczyna się niecodzienny eksperyment. Mieszkańcy miasta wspólnie z pracownikami szpitala będą zmieniać swoją placówkę w bardziej przyjazną dla pacjentów. Przebieg akcji pod hasłem „Najlepszy szpital. Giżycko” będzie można śledzić na bieżąco w Internecie – m.in. na stronach serwisu internetowego http://www.najlepszyszpitalgizycko.pl/ oraz w serwisie Facebook.

Na przykładzie tego szpitala chcemy pokazać, że zmiany są możliwe. Szpital powinien być miejscem, w którym najważniejszy jest pacjent. Chcielibyśmy, żeby mieszkańcy Giżycka poczuli, że to ich szpital i mogą mieć wpływ na to, co się w nim dzieje. Ich opinie będą główną wskazówką do pozytywnych zmian wdrażanych w giżyckim szpitalu – mówi Marcin Szulwiński, prezes Grupy Nowy Szpital.

Pierwszym etapem akcji „Najlepszy szpital. Giżycko” jest poznanie opinii i pomysłów mieszkańców Giżycka na funkcjonowanie szpitala. Posłuży do tego specjalnie przygotowana ankieta, którą będzie można wypełnić w szpitalu, w siedzibie starostwa, poprzez stronę internetową http://www.najlepszyszpitalgizycko.pl/ lub podczas rozmowy z ankieterem. Opracowane wyniki ankiet poznają pracownicy szpitala. To oni razem z zarządem szpitala będą odpowiedzialni za realizację wniosków, jakie będą z nich wynikały.

Wiemy, że nie wszystko uda się nam zrobić od razu, ale na pewno będziemy zrobić wszystko, żeby szpital był miejscem przyjaznym pacjentowi. – mówi Małgorzata Mistera, przełożona pielęgniarka Szpitala Giżyckiego.

Relacje z postępów eksperymentu będzie można obserwować na specjalnie przygotowanej stronie internetowej: http://www.najlepszyszpitalgizycko.pl/ . Internauci będą mogli włączyć się do akcji m.in. komentując pojawiające się na stronie informacje, czy proponując własne pomysły na zmiany. Na bieżąco akcję będzie można również śledzić na Facebooku, na stronie: www.facebook.com/zdroweszpitale.

 

PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *