Przystanek Woodstock – najbezpieczniejsza impreza w Polsce

To będzie już 20. Przystanek Woodstock. Festiwal odbędzie się w dniach od 31 lipca do 2 sierpnia 2014r. w Kostrzynie nad Odrą. Co roku imprezę odwiedza setki tysięcy osób. Tak duże przedsięwzięcie plenerowe wymaga odpowiedniego zaplecza medycznego z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

O porządek na terenie Festiwalu dba Pokojowy Patrol – są to wolontariusze Fundacji WOŚP, nad bezpieczeństwem uczestników czuwa Niebieski Patrol (profesjonalna ochrona), policja, straż pożarna oraz zespoły ratownictwa  medycznego. Na terenie imprezy powstanie szpital polowy, a także kilka punktów medycznych wyposażonych w nowoczesny sprzęt ratujący życie.

Ratownicy będą wspierani przez zestawy LIFEPAK15, LIFEPAK20e, LIFEPAK1000, LIFEPAK CR plus, urządzenia do kompresji klatki piersiowej LUCAS2.

Automatyzacja obsługi medycznej pozwala zaoszczędzić cenne minuty w sytuacji, gdy zagrożone jest ludzkie życie – mówi Mieszko Skoczylas z Physio-Control. Urządzenia pomagające utrzymać bezpieczeństwo medyczne na  Przystanku Woodstock służą przede wszystkim do ratowania ludzkiego życia, ale też do diagnostyki. LIFEPAK15 może być użyty do pomiaru parametrów pacjenta w zakresie EKG, natomiast LUCAS2 służy do kompresji klatki piersiowej w razie wystąpienia Nagłego Zatrzymania Krążenia – wyjaśnia.

W razie nagłego wypadku pomocy szukać będzie można poprzez Medyczne Patrole w specjalnie utworzonych 6 terenowych Punktach Medycznych, a także w Szpitalu Polowym – Hel. Gdyby jednak stan poszkodowanego wymagał bardziej specjalistycznej opieki, przygotowane ambulanse przetransportują chorych do szpitali stacjonarnych w większych miastach.

Każdego roku Policja potwierdza, że przy tak ogromnej publiczności fenomenem jest tak niewielka ilość zgłoszeń dotyczących agresji i wypadków. Z pewnością i w tym roku Przystanek Woodstock podtrzyma opinię jednego z najbezpieczniejszych festiwali w Polsce.

http://www.physio-control.com/country/index.aspx?country=Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *